Tag Archives: невин

(ФОТО) Поминал 24. години во затвор за кривично дело што не го направил. Добил 45. милиони долари

РОЏЕР Дин Гилиспи имал само 24. години кога се соочил со обвинение за силување на неколку жени во 1990-тите, злосторство за кое отсекогаш тврдел дека никогаш не го сторил. Поминал 24 години во затвор Гилиспи бил осуден на 56. години затвор, а по 24. години поминати во затвор, тој бил …

Повеќе »

(ФОТО) Невин лежел 42. години во затвор, сега има само две желби…

Кевин Стрикленд, Афроамериканец од американската сојузна држава Мисури, беше ослободен од обвинението за тројно убиство во 1978. година, по повеќе од 42. години затвор. Сега има 62. години и по речиси половина век поминат зад решетки, сака за прв пат да го види океанот и да го посети гробот на …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) ДОЧЕКАЛ ПРАВДА – Невин минал 32. години во затвор, а вака реагирал кога конечно е пуштен на слобода!

56-годишниот Гилберт Пул Јуниор е ослободен откако поминал 32. години во затвор. Тој цело време ја оспорувал пресудата и покрај тоа што неговата девојка во тоа време рекла дека и признал дека тој е тој што ја избодел жртвата. Пул бил обвинет за убиството на Роберт Меј во Детроит, Мичиген …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) РАСИЗАМ НА ДЕЛО – НЕВИН ЛЕЖЕЛ 44. ГОДИНИ ВО ЗАТВОР: Неговата борба не престанува ниту денес – добил срамно мала оштета!

Американецот Рони Лонг поминал 44. години во затвор за злосторство што не го сторил, а сега ќе се бори против пресудата со која му било доделено обештетување од само 750.000 долари, бидејќи верува дека неговиот живот вреди многу повеќе. Според Си-Ен-Ен, Афроамериканецот бил обвинет во 1976. година за силување на …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) 4. ДЕЦЕНИИ ЛЕЖЕЛ НЕВИН ВО ЗАТВОР: После 37. години ја прегрнал мајката – Се молел за правда и ја дочекал!

Маж во Флорида кој ги минал последните 37. години затвор, осуден за силување и убиство, е ослободен бидејќи официјалните лица откриле нови докази кои ја докажуваат неговата невиност. Роберт ДиБоаз (56), осуден во 1983. година за убиството на 19-годишната Барбара Греам, која беше силувана и претепана на пат кон дома …

Повеќе »

(ВИДЕО) ИГРА НА СУДБИНАТА – ВЕЌЕ 33 ГОДИНИ Е ВО ЗАТВОР ПОРАДИ УБИСТВО НА СВОЕТО СЕМЕЈСТВО: Сега само еден телефонски повик може да го ослободи и открие вистината за овој случај!

Џереми Бамбер, еден од 38. Британци осудени на доживотен затвор поради убиство, никогаш не престанал да ја тврди својата невиност и да бара ново сослушување, кое сега може да биде одобрено после 33. години минати зад решетки. Бамбер се одлучил на еден чуден потег. Сам спровел истрага за сопствениот случај, …

Повеќе »

(ФОТО) Минал 17. години во затвор поради разбојништво на својот двојник

Сведоците го опишале како Афроамериканец или Латиноамериканец со светол тен. Иако имал алиби за време на злосторството Џоунс бил уапсен и осуден на 19 години затвор Секој има свој двојник некаде низ светот, но Американецот Ричард Џоунс платил висока цена за тоа. Иако било докажано неговото алиби, тој сепак бил …

Повеќе »

(ВИДЕО) Невин минал 23. години во затвор: Ова биле неговите зборови кога конечно се нашол на слобода!

Човекот кој незаслужено одлежал 23. години во затвор поради погрешна пресуда, за двојно убиство, е ослободен во петокот, во Канзас. Ламонт Мекинтаер, уапсен на 17. а осуден на 18. години, добил две доживотни казни за убиство на двајца мажи во Канзас Сити. Мажите биле застрелани додека седеле во својот „Кадилак“, …

Повеќе »

(ВИДЕО) Во тајна снимка од судницата во Мадрид, Роналдо открива каде сака да замине

Говорот на Кристиано Роналдо во судот сеуште „ги вознемирува“ духовите во спортската јавност. Но, сега се појавило тајно видео кое се шири по интернет…говорот на Роналдо преведен на англиски јазик… Официјално најдобариот фудбалер во светот Кристијано Роналдо на првиот ден од август се појави во судот во Мадрид. Португалецот се …

Повеќе »