Tag Archives: нетфликс

Нетфликс снима филм за Евровизија

Компанијата Нетфликс снима филм, комедија, под наслов „Евровизија“. Медиумите во САД наведуваат дека Нетфликс сака дополнително да се пробие на пазарот во Европа и дека најпознатиот фестивал на лесни ноти им се видел како добра можност за тоа. Пишуваат и дека еден од авторите и глумци ќе биде Бил Фарел, …

Повеќе »

Барак и Мишел Обама и Нетфликс со заедничка соработка од следната

Барак и Мишел Обама заедно со Нетфликс, мрежата која има повеќе од 125 милиони претплатници ширум светот, постигнале договор за изработка на филм и ТВ емисија, пренесуваат Би Би Си. Нетфликс соопшти дека со семејството Обама потпишале договор на повеќе години, но сè уште не се познати деталите околу него, …

Повеќе »

Од утре со новата опција „Video“ на Македонски Телеком гледајте неограничено : YouTube, Netflix, HBO GO и MaxTV GO на својот смартфон

За корисниците на новите Smart и Magenta 1 M тарифи Македонски Телеком на своите Smart и Magenta 1 корисници им нуди нова опција VIDEO со која ќе може неограничено да гледаат видео содржини од Youtube, Netflix, HBO GO и MaxTV GO на својот смартфон, без притоа да трошат од мобилниот …

Повеќе »

Спилберг покрена „лавина“: На „Нетфликс“ му е забрането учеството на Канскиот фестивал

Пред неколку дена Стивен Спилберг изјави дека на филмовите на „Нетфликс“ не треба да им се доделува Оскар, поради начинот на прикажување на истите и како да беше предвесник на други одлуки… На еден од најпопуларните американски сервиси за онлајн стриминг со мултимедиски содржини, „Нетфликс“, му е забрането учеството на …

Повеќе »

(ФОТО) Слични се по карактер: Доктор Хаус ќе го глуми принцот Филип, сопругот на кралицата

Откако две сезони го играл принцот Филип, мажот на британската кралица Елизабета II во драмата „Круна“, Мет Смит си заминува од серијата. Во третата сезона, која го покрива периодот од 1960. до 1980. година во животот на кралицата принцот Филип би можел да го игра Хју Лери (58). Ако прифати, …

Повеќе »

(ФОТО) Што и да допрат претвораат во злато: На што се’ Обами ќе заработат вистинско богатство!

Оваа година Обами ќе ги собират плодовите од својот труд. Наскоро би требало да стартува серијата инспирирана со нивните животи, а во ноември ќе излезат мемоарите на Мишел Обама кои се нејзина искрена исповед. Бившиот претседател на САД, Барак Обама, и неговата сопруга Мишел се во сериозни преговори со Нетфликс, …

Повеќе »

(ФОТО) Барак Обама преговара да сними серија за Нетфликс

Поранешниот претседател на САД, Барак Обама, преговара со Нетфликс да продуцира високо-буџетна серија, објави „Њујорк тајмс“. Изданието, цитирајќи луѓе запознаени со „разговорите во напредната фаза“, пишува дека „според услови на предложен договор, кој се уште не е финален, Нетфликс ќе им плати на Обама и неговата сопруга Мишел за екслузивна …

Повеќе »

(ВИДЕО) „Добродојдовте во Берлин 2052“: Синот на Боуви снимил филм инспириран од својот татко

Новиот филм на Данкан Џонс, синот на славниот музичар и уметник Дејвид Боуви, под наслов „Mute” е инспириран од односот на режисерот со неговиот татко. Дејствието на тој научнофантастичен трилер е сместено во Берлин во иднината, а во неговото средиште е темата на родителството. Главната улога во филмот ја толкува …

Повеќе »

Продолжува снимањето на серијата „Куќа од карти“, екипата се проширува…

Американските глумци Дајана Лејн и Грег Кинер ќе се придружат на снимањето на последната сезона на популарната серија „Куќа од карти“, соопштила компанијата „Нетфликс“. Тие ќе играат близнаци во последната, шеста сезона, чие снимање продолжува во среда. Снимањето на „Куќа од карти“, првата оригинална серија на „Нетфликс“, а запрено во …

Повеќе »