Tag Archives: нетфликс

(ВИДЕО) Премиера на „Ирец“ во Њујорк: Де Ниро, со помош на технологијата се подмладил, и игра улога на 34. годишник

Филмот го чинел Нетфликс 160. милиони долари, а Џо Пеши се вратил од пензија. На стриминг сервисот ќе биде достапен од 27. ноември… Трејлерот за филмот „Ирец“ (The Irishman),долго очекуваниот филм на Мартин Скорцесе (76) летоска ги развеселил сите филмофили, а премиерно, во петокот, бил прикажан на Њујоршкиот филмски фестивал. …

Повеќе »

(ВИДЕО) Црна комедија со холивудски „фаци“: Се појави, трејлер од најочекуваната серија оваа есен!

Познатиот американски режисер Рајан Марфи, кој се прославил со сериите како „Glee” и „American Horror Story”, наводно за неверојатно 300. милиони долари преминал од „20th Century Fox“ во Netflix,а неговата прва серија ќе биде достапна од 27. септември и веќе е најспоменуван проект на тој стриминг сервис. Станува збор за …

Повеќе »

(ВИДЕО) Овој документарен филм на „Нетфликс“ е најголем ноќен кошмар на секој родител:Однесување на дете оставено само дома!

Филмот „Пиху“ на „Нетфликс“ е најголем ноќен кошмар ан секој родител. Дејствието е концентрирано на две годишно девојче кое, откако татко и оди на службен пат, мора сама да се грижи за себе, а мајката не се буди.Куќата во тој момент за девојчето претставува замка на смрт бидејќи не е …

Повеќе »

(ВИДЕО) Конечно пристигна првиот трејлер за “The Irishman”: Де Ниро, Пачино и Пеши во новиот филм на Скорсезе

Скорсезе со помош на Нетфликс конечно ја реализирал својата идеја. Френк Ширан, кој го толкува Де Ниро, извршува “валкани” работи за мафијата и, судејќи по сè, учествува во убиството на Џими Хофа, кој го глуми Ал Пачино. Низ целиот трејлер се прикажуваат сцените на убиства кои Ширан ги извршувал за …

Повеќе »

(ВИДЕО) Познатиот комичар и се враќа на глумата за неверојатни 70. милиони долари

Познатиот комичар и глумец Еди марфи, на радост на своите боожаватели, после 30. години се враќа на она во што е најдобар… Во средината на осумдесеттите, Еди Марфи беше апсолутно најпопуларниот американски комичар, но кариерата и превирањата во Холивуд и во приватниот живот го оддалечија од сцената. Актерот за враќање …

Повеќе »

(ВИДЕО) Нетфликс го претстави “The Witcher”: Хенри Кавил во главната улога на новата серија

 Хенри Кавил, најмногу познат по улогата на Супермен, ја игра главната машка улога на Гералт од Ривиа во новата серија „The Witcher” на Нетфликс… Станува збор за серијата на “Netflix” наречена “The Witcher” која би требало да ги исполни сите очекувања, но и празнината која настана кај љубителите на овој …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) „Нетфликс“ со нова хит серија: Луѓето најприврзани на „Луцифер“

Серијата до минатата година всушност ѝ припаѓала на „Фокс“, но откако се откажале од неа, Нетфликс се одлучиле да ја преземат… За помалку од два месеци од првото емитување, серијата на Нетфликс „Lucifer“ се покажала многу популарна меѓу гледачите. Имено, токму таа серија веќе седми ден по ред го држи …

Повеќе »

(ВИДЕО) За три дена го гледале 30 милиони луѓе: Овој филм го урна рекордот на „Netflix“

Најновиот филм на Адам Сендлер „Murder Mystery“ го урна рекордот на „Netflix“ кога станува збор за бројот на луѓето кои го изгледале, јавува „Independent“. Сендлер, кој пред две години го потпишал својот втор четиригодишен договор со „Netflix“, се здружил со Џенифер Анистон во комедија, за парот од Њујорк кој се …

Повеќе »

(ВИДЕО) Погледнете го Хенри Кавил како Гералт во серијата „The Witcher“

Клипот е споделен на профилот на Кавил на Инстаграм и на Твитер на Нетфликс, а можеме да го видиме глумецот во полн костум и нашминкан, со долга сребрена коса која Гералд ја преферира и во трилогијата на игрите ЦДПР. Нетфликс не израдува со првиот поглед на Хенри Кавил во улогата …

Повеќе »