Tag Archives: нетфликс

(ФОТО) Ѕвезда (22) на хит реалното шоу на Нетфликс ненадејно починала: Оставила порака „Збогум!“

Кимура беше една од трите девојки во последната сезона на реалното шоу „Тераса Хаус“, во кое три момчиња и три девојчиња привремено се преселуваат во куќата … Почина Хана Кимура, ѕвезда на популарното јапонско реално шоу „Terrace House’“ на Нетфликс и професионален борач почина на 22-годишна возраст, потврдила лигата на …

Повеќе »

(ВИДЕО) Бизарно шоу за возрасни е хит во регионот:„Најглупаво нешто на ТВ!“

Секој пат кога парот ќе се бакне, од главната награда се одземаат околу 2.800 евра. Оралниот секс доведува до казна од 6.400 евра, а сексуалниот однос натпреварувачите ги чини до 16. илјади евра… Повеќето обожаватели на реалното шоу за време на пандемијата уживаа во контроверзната емисија на Нетфликс „Too Hot …

Повеќе »

(ВИДЕО) MY SECRET TERRIUS: Во јужнокорејска серија снимена пред две години е опишана борба со корона вирусот!

Корејската серија „My Secret Terrius” која е објавена во 2018. година, а говори за смртоносниот корона вирус, овие денови станала една од петте најгледани серии во Велика Британија. Во оваа шпионска драма, еден од ликовите е предупреден за коронавирус сличен на грип, чиј период на инкубација е 14. дена. Овој …

Повеќе »

(ВИДЕО) МЕЃУ НАЈГЛЕДАНИТЕ СОДРЖИНИ – „Pandemic“: Документарец на Нетфликс кој ја опишува пандемијата

Серијалот на гледачите им нуди корисни совети Меѓу најгледаната содржина на Нетфликс деновиве е документарната серија „Pandemic: How to Prevent an Outbreak“ (Пандемија: Како да се спречи појава на избувнувањето). Оваа серија не е едно од најпродуктивните достигнувања на американскиот сервис за стриминг, но го привлекува вниманието на публиката заради …

Повеќе »

38. годишен глумец починал од тешка болест: Дијагнозата ја криел до смртта!

Глумецот Николас Туци починал во 39. година после борба со рак. Веста на профилот на Туци ја споделил неговиот татко Александер, кој на тој начин објаснил зошто неговиот син ја криел дијагнозата. „Ник почина во четвртокот, 3. март во болницата во Конектикат. Избра својата болест да ја задржи за себе …

Повеќе »

(ФОТО) Откриена првата работа на Меган Маркл после „Мегзит“ – би можела да ве изненади!

Откриена првата работа на Меган Маркл после заминувањето од кралското семејство со сопругот Хари, а станува збор за појавување во канадското реално шоу за други венчавки, во кое Меган повеќе пати ќе гостува. Според извори блиски до продуцентскиот тим, 38. годишната Меган повеќе пати ќе гостува во шоуто „I Do, …

Повеќе »

(ВИДЕО) Премиера на „Ирец“ во Њујорк: Де Ниро, со помош на технологијата се подмладил, и игра улога на 34. годишник

Филмот го чинел Нетфликс 160. милиони долари, а Џо Пеши се вратил од пензија. На стриминг сервисот ќе биде достапен од 27. ноември… Трејлерот за филмот „Ирец“ (The Irishman),долго очекуваниот филм на Мартин Скорцесе (76) летоска ги развеселил сите филмофили, а премиерно, во петокот, бил прикажан на Њујоршкиот филмски фестивал. …

Повеќе »

(ВИДЕО) Црна комедија со холивудски „фаци“: Се појави, трејлер од најочекуваната серија оваа есен!

Познатиот американски режисер Рајан Марфи, кој се прославил со сериите како „Glee” и „American Horror Story”, наводно за неверојатно 300. милиони долари преминал од „20th Century Fox“ во Netflix,а неговата прва серија ќе биде достапна од 27. септември и веќе е најспоменуван проект на тој стриминг сервис. Станува збор за …

Повеќе »

(ВИДЕО) Овој документарен филм на „Нетфликс“ е најголем ноќен кошмар на секој родител:Однесување на дете оставено само дома!

Филмот „Пиху“ на „Нетфликс“ е најголем ноќен кошмар ан секој родител. Дејствието е концентрирано на две годишно девојче кое, откако татко и оди на службен пат, мора сама да се грижи за себе, а мајката не се буди.Куќата во тој момент за девојчето претставува замка на смрт бидејќи не е …

Повеќе »