Tag Archives: нетфликс

(ВИДЕО) Филмот, според вистинска приказна, ги вознемирил гледачите на Нетфликс: „Лошо ми е, се плашам“

ФИЛМОТ направен според вистински настани на Нетфликс ги згрозил гледачите, а некои напишале дека им е лошо откако го гледале. Станува збор за филмот Believe Me: The Abduction of Lisa McVey, кој пренесува приказна за тинејџерка од Флорида која во 1984.година била киднапирана од сериски убиец додека со велосипед се …

Повеќе »

(ФОТО) Принцот Хари и Меган Маркл ја најавила својата прва ТВ серија!

Хари и Меган работат на заеднички ТВ проект и најавуваат спортски игри пред камерите, кои имаат за цел да ги рехабилитираат повредените и болните. Компанијата на војводата и војвотката од Сасекс „Archewell Productions“ ја најави првата документарна серија што ќе се прикажува на платформата Нетфликс, наречена „Heart Of Invictus“. Војводата …

Повеќе »

(ФОТО) Откриени глумците на најскапиот филм на Нетфликс – фановите во транс: „Какви тројца фраери!“

Ѕвездата на хит серијата „Бриџертон“, Реж-Жан Пејџ, се приклучи на екипата на филмот „The Gray Man“ на Нетфликс, кој се очекува да биде најскапиот филм во историјата на платформата.   View this post on Instagram   A post shared by Regé-Jean Page (@regejean) Пејџ ќе се појави заедно со Рајан …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Секое лице во врска треба да го погледне филмот „Малколм и Мари“

Хит филмот на Нетфликс „Малколм и Мари“ е како театарска претстава. Има само двајца актери, дејството се одвива во една куќа и е снимено во црно-бела техника. Всушност, да не беа главните актери – Зендаја и Џон Дејвид Вашингтон, сè ќе беше како да сте заглавени еден час и 46 …

Повеќе »

(ВИДЕО) Црно белата драма на Нетфликс има најмногу номинации за Златен глобус

Црно-белата драма на Нетфликс „Манк“ на режисерот Дејвид Финчер има најмногу номинации за Златен глобус, шест, вклучувајќи ги и најважните, за најдобра драма. „Манк“ е приказна од златното време на Холивуд за сценаристот Херман Ј. Манкиевич, коавтор на сценариото за „Граѓанинот Кејн“, кого го игра Гери Олдман. Во категоријата најдобра …

Повеќе »

(ФОТО) Тврдат дека ова ќе биде петта најуспешна серија на Нетфликс, а сите зборуваат за сцените со секс

NETFLIX деновиве објави дека, судејќи според моменталниот број на прегледи, нивната нова серија Bridgerton ќе ја погледнат дури 63. милиони домаќинства за 28. дена. Серијата беше премиерно прикажана на Божик, а доколку се остварат овие предвидувања, таа ќе биде петта најуспешна серија на Нетфликс на сите времиња. Во моментов, Bridgerton …

Повеќе »

(ФОТО) Нетфликс ги избришал филмовите во кои глуми Џони Деп

Филмовите во кои глуми холивудскиот актер Џони Деп повеќе нема да се прикажуваат на популарната платформа за стриминг Нетфликс во Америка и Австралија. Имено, „Нетфликс САД“ и „Нетфликс Австралија“ решија да ги избришат од својот каталог сите филмови во кои оваа холивудска sвезда толкува улоги. Причината за ваквата одлука наводно …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Серијата на Нетфликс ја нападнале поради „непотребните сцени на секс“: До втората епизода сите голи

Новата серија на Нетфликс „Tiny Pretty Things“ (Ситни убави работи) е критикувана од многу гледачи за „безобразно непотребни сцени со секс“. Тинејџерската драма ја следи Невех, елитна балерина на која и се нуди посакувана позиција во Балетската академија во Чикаго – откако главната sвезда била убиена со туркање од покривот. …

Повеќе »

(ВИДЕО) “Extraction” е фаворит на „Нетфликс“за најгледан филм

Фановите велат дека е јасно дека Нетфликс сака да го претвори Тајлер Рајк во блокбастер икона како Џон Вик и Џејсон Барн, а судејќи според популарноста на филмот „Екстракција“, нивните соништа наскоро може да станат реалност. Според првите проекции, Нетфликс наведува дека филмот ќе има повеќе од 90. милиони прегледи …

Повеќе »