Tag Archives: нетфликс

(ФОТО) Линдзи Лохан се врати – фановите згрозени од изгледот: „Што е ова“

Американската актерка Линдзи Лохан (35) се прослави со улогите во филмовите на Дизни „Стапица за родителите“, „Луд петок“, но и во филмот „Опасни девојки“, сега се враќа на малите екрани во божиќниот филм на Нетфликс, кој пристигнува во 2022. година. View this post on Instagram A post shared by Netflix …

Повеќе »

(ВИДЕО) Леонардо ДиКаприо и Џенифер Лоренс прв пат заедно на филм

Нетфликс го објави првиот трејлер за Don’t Look Up, црна комедија со научно-фантастични елементи, во која играат Леонардо Ди Каприо и Џенифер Лоренс. Освен нив, во филмот играат и многу други холивудски sвезди, како Мерил Стрип, Тимоти Шалејм, Џон Хил, Кејт Бланшет, Тајлер Пери и Аријана Гранде. Филмот е во …

Повеќе »

(ВИДЕО) „Сакаат да профитираат од трагедијата на една жена“: Објавен трејлерот за мјузиклот за ПРИНЦЕЗАТА ДИЈАНА – фановите РАЗОЧАРАНИ!

Покрај серијата „Круна“, Нетфликс се занимава и со животот на принцезата Дајана во мјузикл, поради што многумина се лути и разочарани. „Diana: The Musical“ е насловот на новиот мјузикл. Иако продуцентската компанија веројатно мислела дека ваков проект ќе им се допадне на многумина, се случило спротивното, судејќи според коментарите на …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Излегол трејлер за филмот за Шумахер – содржи и досега невидени снимки

Нетфликс објави трејлер за филм за Михаел Шумахер, кој треба да се емитува на таа платформа од 15 -ти септември. Филмот ќе се базира на неговата долга кариера, но и на неговиот приватен живот. Веќе во трејлерот можеме да видиме дека свој придонес во филмот ќе имаат и таткото на …

Повеќе »

ЌЕ БИДЕ ИНТЕРЕСНО – ПОРАДИ ВРАЌАЊЕТО ДОМА ПРИНЦОТ ХАРИ ЌЕ ЗАРАБОТИ 100.000.000 ФУНТИ: Војводата планира да се сретне со КРАЛИЦАТА, а со себе носи и камери!

Принцот Хари (36) треба да се врати во Велика Британија и да се сретне со кралицата Елизабета, но со филмска екипа и камери. View this post on Instagram A post shared by Prince Harry (Info) (@harry.dukeofsussex) Војводата од Сасекс планира да се врати во Обединетото Кралство за викенд пред крајот …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Филм за Шумахер кој е поддржан и од неговото семејство

Од несреќата што му се случи на скијање, речиси ништо не се знае за Михаел Шумахер. Тоа би можело (можеби) да се промени наскоро. Нетфликс ја најави премиерата на филмот за Михаел Шумахер за 15. септември оваа година. SCHUMACHER – the first film supported by his family – gives unique …

Повеќе »

(ВИДЕО) Овој филм на Нетфликс го гледале 75. милиони корисници – и тоа за помалку од еден месец!

NETFLIX ретко споделува податоци за гледаност за своите филмови и серии, освен ако бројките не се исклучително големи. Во неодамнешниот квартален извештај, тие открија дека филмот „Army of the Dead“ (Армијата на мртвите) на Зак Снајдер е прегледан на 75. милиони сметки на Нетфликс ширум светот. Овој филм за зомби …

Повеќе »

Меган Маркл има нова работа – открила за што станува збор

Mеган Маркл со Нетфликс подготвува анимирана серија наречена „Бисер“. Станува збор за заедничка продукција на Archewell Productions на Хари и Меган и Нетфликс. Меган е продуцент, пишува Deadline. Серијата ги следи авантурите на 12-годишно девојче, кое наоѓа инспирација кај разни влијателни жени низ историјата. Заедно со Меган, во продукцијата се …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Твитер не престанува со коментарите за 18+ сцена од новата серија на Нетфкликс – Ова се најјаките реакции!

Кон крајот на минатиот месец, на Нетфликс се појави серија која веднаш го привлече вниманието на многумина, но не мора да е поради квалитетот. Една сцена од серијата Секс/Живот беше особено дискутирана на социјалните мрежи, а BuzzFeed собра најдобри реакции. Серијата следи мајка домаќинка на која и е здодевно во …

Повеќе »