Tag Archives: нетфликс

(ВИДЕО+ФОТО) Поради жешките сцени кои едвај ги дочекаа фановите на хит серијата, се согласуваат: „Доста е, не ви требаат повеќе!“

Втората сезона на серијата „Бриџертон“ има многу помалку секс сцени од првата, но во седмата епизода, фановите конечно си дојдоа на свое. Фановите на серијата „Бриџертон“ конечно ги дочекаа жешките сцени меѓу ликовите на Кејт Шарма и Ентони Бриџертон, кои ги олицетворија актерите Симон Ешли и Џонатан Бејли. View this …

Повеќе »

ПОЧНУВААТ КАЗНИТЕ ЗА ШАМАРОТ: По скандалот на Оскарите, Нетфликс и Сони ги одложија претстојните проекти на Вил Смит

Откако Вил Смит се повлече од Американската филмска академија, беше најавено дека идните проекти на кои требаше да работи за Нетфликс и Сони ќе бидат одложени, пишува Page Six. Имено, Нетфликс беше во процес на пронаоѓање на нов режисер за филмот Fast and Loose откако Дејвид Леич се повлече од …

Повеќе »

(ВИДЕО) Овој филм за Украина треба секој да го види, Netflix обезбедил бесплатно гледање

NETFLIX го објави својот документарен филм Winter on Fire: Ukraine’s Fight for Freedom на YouTube во знак на поддршка на украинскиот народ, така што секој може бесплатно да го гледа. Winter on Fire дебитираше на Нетфликс во 2015. година и беше високо пофален од критичарите. Тој беше номиниран за Оскар …

Повеќе »

(ФОТО) Побегнал ПОРАДИ ВОЈНАТА, ВО УЧИЛИШТЕ БИЛ ЗЛОУПОТРЕБУВАН, бездомник! Денеска заработува 700.000 евра по епизода – многумина ја обожаваат оваа серија

Ѕвездата на хит-серијата на Нетфликс „Sex Education“ (Сексуално образование), Нкути Гатва, денес заработува 700.000 евра од популарната програма, но пред славата да му тропне на врата, тој бил бездомник. Нкути Гатва, кој го игра ликот на Ерик Ефоинг (29) во „Сексуално образование“, бил бездомник пред да биде ангажиран во популарната …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Корисниците на Нетфликс ширум светот не можат да се заситат од оваа возбудлива историска серија

Новата историска серија на Нетфликс, „Викинзи: Валхала“ за кратко време стана најгледаната серија на популарната платформа за стриминг. View this post on Instagram A post shared by Vikings Valhalla (@netflixvalhalla) Тоа е спин-оф на популарната серија Викинзи, сместена на почетокот на 11 век и ги следи авантурите на некои од …

Повеќе »

(ФОТО) Нетфликс ја објавил првата фотографија на Софија Вергара во улогата на кралицата на дрога Гризелда Бланко

Нетфликс вчера ја објави првата фотографија на Софија Вергара од снимањето на новата серија „Гризелда“ во која таа ја толкува улогата на колумбиската нарко-кралица Гризелда Бланко. Серијата од шест епизоди, во режија на Андрес Баиз, беше инспирирана од паметната и амбициозна колумбиска бизнисменка Гризелда Бланко, која го создала еден од …

Повеќе »

(ФОТО) Нетфликс снима документарен филм за Новак – се’ за скандалот во Австралија

Нетфликс ќе снима документарен филм за Новак Ѓоковиќ и настаните во Австралија, пренесува „Sportsmail“. Според нивните информации, екипата е веќе таму и има „бомбастични“ снимки од целата ситуација. View this post on Instagram A post shared by 𝗡𝗼𝘃𝗮𝗸 𝗗𝗷𝗼𝗸𝗼𝘃𝗶𝗰 𝗙𝗮𝗻 🎾 (@novakdjokovickingoftennis) Документарната серија ќе биде направена по примерот на …

Повеќе »

(ВИДЕО) Џорџина Родригез за животот со Роналдо: „Понекогаш сите едвај чекаме да излезе од дома!“

Наскоро на Нетфликс доаѓа документарен серијал за животот на девојката на Кристијано Роналдо, 27-годишната Џорџина Родригез, кој открива засега непознати детали од нејзиниот приватен живот. „Многумина го знаат моето име, но малкумина знаат кој сум јас“, вели Џорџина во трејлерот кој неодамна беше објавен. Роналдо го запознала сосема случајно, додека …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Ова стана најгледаниот филм во историјата на Нетфликс, го соборил рекордот на Bird Box

NETFLIX објави дека акционата комедија Red Notice е нивниот најгледан филм. Филмот беше објавен на платформата на 12. ноември, а веќе на првиот ден од неговото емитување стана најгледаниот филм на стриминг сервисот. Филмот беше во категоријата топ 10. филмови во последните три недели, а моментално 50 отсто од претплатниците …

Повеќе »