Tag Archives: нетфликс

(ФОТО) Што и да допрат претвораат во злато: На што се’ Обами ќе заработат вистинско богатство!

Оваа година Обами ќе ги собират плодовите од својот труд. Наскоро би требало да стартува серијата инспирирана со нивните животи, а во ноември ќе излезат мемоарите на Мишел Обама кои се нејзина искрена исповед. Бившиот претседател на САД, Барак Обама, и неговата сопруга Мишел се во сериозни преговори со Нетфликс, …

Повеќе »

(ФОТО) Барак Обама преговара да сними серија за Нетфликс

Поранешниот претседател на САД, Барак Обама, преговара со Нетфликс да продуцира високо-буџетна серија, објави „Њујорк тајмс“. Изданието, цитирајќи луѓе запознаени со „разговорите во напредната фаза“, пишува дека „според услови на предложен договор, кој се уште не е финален, Нетфликс ќе им плати на Обама и неговата сопруга Мишел за екслузивна …

Повеќе »

(ВИДЕО) „Добродојдовте во Берлин 2052“: Синот на Боуви снимил филм инспириран од својот татко

Новиот филм на Данкан Џонс, синот на славниот музичар и уметник Дејвид Боуви, под наслов „Mute” е инспириран од односот на режисерот со неговиот татко. Дејствието на тој научнофантастичен трилер е сместено во Берлин во иднината, а во неговото средиште е темата на родителството. Главната улога во филмот ја толкува …

Повеќе »

Продолжува снимањето на серијата „Куќа од карти“, екипата се проширува…

Американските глумци Дајана Лејн и Грег Кинер ќе се придружат на снимањето на последната сезона на популарната серија „Куќа од карти“, соопштила компанијата „Нетфликс“. Тие ќе играат близнаци во последната, шеста сезона, чие снимање продолжува во среда. Снимањето на „Куќа од карти“, првата оригинална серија на „Нетфликс“, а запрено во …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Брутално насилство и секс: Сцените од нова серија ги поместуваат сите граници

Глумицата Мишел Докери, најпозната по улогата на Лејди Мери Кроули во серијата „Downton Abbey“, се појавила во мрачните кадрови на новата драма „Godless“ на Нетфликс Мишел Докери (34) во сцена на секс во серијата „Godless“ се соблекла и ги покажала градите, но и во сцените на брутално сексуално злоставување поради …

Повеќе »

(ВИДЕО) Виновник е Спејси: „Куќа од карти“ се укинува после шест сезони!?

Авторот на серијата „Куќа од карти“ во која Спејси ја игра главната улога го поддржал Реп, а набргу се огласил и „Нетфликс“ кој објавил дека популарната серија се укинува после шестата сезона… Антони Рап (46) проговорил з непријатното искуство со Кевин Спејси (58). Имено, постариот колега 12. години помладиот глумец …

Повеќе »

(ФОТО) Лејди Гага во болница поради сериозни болки!

Познатата пејачка на својот профил на Твитер соопштила дека нема да може да настапи на Rock in Rio музичкиот фестивал во Бразил поради проблеми со здравјето, и потоа објаснила дека е хоспитализирана поради многу болки. Brazil, I'm devastated that I'm not well enough 2 come to Rock In Rio. I …

Повеќе »