Tag Archives: несвест

(ВИДЕО) Топка онесвестила главен судија

На натпреварот помеѓу женските екипи на Реал Мадрид и Атлетик Билбао била видена драматична сцена. Главниот судија Сара Фернандес завршила на земја од болка на крајот од мечот откако ја погодила топката. Ја погоди топка испратена од голема далечина од играч на тимот од Баскија. Фернандес веднаш паднала и медицинскиот …

Повеќе »

Фотографија од родилиште станала хит поради мажот во позадина

Фотографијата што деновиве дефинитивно стана хит на социјалните медиуми е селфи на жена во породилното одделение. Пред неколку дена ја објавил корисник на Инстаграм, по име Вортфид, и предизвика многу смешни коментари и реакции. Зошто? Треба да ја погледнете целата фотографија. „Тој е таму да ја подржи својата сопруга за …

Повеќе »

(ВИДЕО) ПОСЛЕ 40 ГОДИНИ – Во 70. ттите купил „Ролекс“ за 345. долари, а неговата моментална вредност го „соборила на земја!“

Еден човек го донесе својот часовник Ролекс во шоуто „Антиквитети“ за да ја открие неговата сегашна вредност. Тој часовникот го купил во 1974 година за само 345,97 долари. Кога му ја кажале неговата сегашна вредност, неговата реакција била непроценлива. Поточно, кога му било кажано дека неговиот часовник сега вреди 400.000 …

Повеќе »

(ФОТО) Поради премногу тесен фустан глумица се онесвестила на филмскиот фестивал во Кан

Ел Фенинг ја воодушеви јавноста со модните избори во последните неколку недели, па многумина ја прогласија за потенцијална модна икона 21.годишната американска актерка и манекенка Ел Фенинг покажала како не секогаш е лесно да се биде ѕвезда. Таа открила дека се онесвестила на филмскиот фестивал во Кан бидејќи нејзиниот фустан …

Повеќе »

(ФОТО) Неда Арнериќ итно префрлена во болница: Братот ја нашол онесвестена на подот во станот!

Глумицата Неда Арнериќ била итно префрлена во болница, пишува Блиц. Според сознанијата на српскиот таблоид, братот упорно се обидувал да ја добие на телефон, но Неда не се јавувала. Тогаш повикал бравар и ја обил вратата од станот. „Неда ја затекнале како лежи на подот. Екипа на брза помош дошла …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Интимна исповед на Јелена Докиќ:Татко ми ме тепаше до бесвест!

Бившата српска тенисерка Јелена Докиќ за австралиските медиуми зборувала за тортурата која во детството ја проживеала од страна на нејзиниот татко Дамир. Here it is!!! My book in my hands.It feels unbelievable to see it in person and hold it.Four more days to go until release on Monday.Exciting!!!💪💪🙏🙏💁💁😍😍❤️❤️💛💛💙💙💚💚🎾🎾🇦🇺🇦🇺📚📚📚📚 #book #bookstagram …

Повеќе »

(ВИДЕО) Луѓето се онесвестуваат поради сцена во новиот филм според роман на Стивен Кинг

Нетфликс го адаптирал романот „Играта на Џералд“ на Стивен Кинг, а поради обилието насилство во филмот некои гледачи  се онесвестувале. Играта на Џералд е приказна за она што се случува кога експериментирањето со секс ќе отиде во погрешен правец.Во книгата и во филмот главниот лик Џеси Барлингам, со лисици е …

Повеќе »