Tag Archives: несреќи

(ФОТО) Откриени тајни документи за Чернобил и катастрофата

Советскиот сојуз знаел дека нуклеарната централа во Чернобил, во денешна Украина, е опасна и ги прикривал итните случаи пред експлозијата на реакторот во 1986. година, објавија украинските власти во понеделникот, откривајќи архиви на 35-годишнината од катастрофата. По неуспешното тестирање на четвртиот реактор во нуклеарната централа, во областа на тогашниот Советски …

Повеќе »

Забава за откривање на полот на бебето отишла во лош правец: Идниот татко загинал подготвувајќи изненадување

ПОДГОТОВКИ за забавата за откривање пол на бебето биле кобни за еден човек од Њујорк. Имено, 28-годишниот Кристофер Пекни од Либерти, Њујорк, кој наскоро требало да стане татко, починал откако експлодирала направата што се подготвувала за забавата за откривање на полот на неговото дете. Полицијата во Њујорк ги потврдила деталите …

Повеќе »

(ВИДЕО) Победата на Хамилтон во Бахреин во сенка на несреќата на Грожан

Возачот на Мерцедес, Луис Хамилтон триумфираше на трката за Големата награда на Бахреин, 15-та трка од годинашниот шампионат во Формула 1, што беше обележана со инцидент во кој Роман Грожан скокна од запален болид. Хамилтон на тој начин ја забележа 11-та победа оваа сезона, и 95-та во кариерата, додека водеше …

Повеќе »

(ФОТО) Живот на островот Виг: Се искршил поради „пајак“, а кози нападнале BMW

Уште едно предупредување за тоа колку е важно да се биде фокусиран на патот. Арахнофобија или сепак негрижа? Полицијата на островот Вит неодамна објавила дека во Вутон се води истрага покрај патот поради сообраќајна несреќа. И тука нема ништо необично за нив да не објавиле што довело до несреќниот настан. …

Повеќе »

(ВИДЕО) ТУКА СИТЕ ЈА ГУБАТ КОНТРОЛАТА: Кога ќа падне дожд ова станува СМРТОНОСЕН СВИОК!

Можеби на прв поглед изгледа обично, но еден свиок на автопат во Индонезија претставува голема опасност за сите возачи кога врне дожд. Многумина што брзо ќе влетаат во него се лизгаат и ги пробиваат штитниците и влегуваат на спротивната страна од прометниот автопат. Снимките од надзорната камера тоа и’ го …

Повеќе »

(ФОТО) После сите трагедии Кијану Ривс повторно љуби: Не, не е Хали Бери!

Глумецот Кијану Ривс ги навикнал обожавателите својот приватен живот да го држи далеку од очите на јавноста, но фотографиите со непознатата бринета не можеле да и избегаат на јавноста. Имено, папараците го фотографирале Кијану Ривс на улиците на Беверли Хилс со непозната жена. Парот се однесувал едноставно и скромно. Моментот …

Повеќе »

(ФОТО) Денес е Петок 13.: Зошто овој ден е најнепожелен и се смета за опасен?

Петок, 13-ти, од памтивек, до сега го предизвика нејасното чувство на страв кај многу луѓе. На овој датум, многумина се толку загрижени што дури и не излегуваат од дома. Други одбиваат да патуваат со авион, патуваат воопшто, други го одложуваат купувањето на дом, итн. Рестораните и забавните објекти остануваат празни. …

Повеќе »