Tag Archives: несоница

ЗДРАВИ И КОРИСНИ – Во ова се незаменливи: Три здравствени проблеми кои семките од тиква ги лекуваат како од шега!

Покрај тоа што се полни со хранливи материи, семките од тиква содржат и многу лековити материи. Светската здравствена организација препорачува консумирање семе од тиква како еден од одличните начини за снабдување на организмот со есенцијални хранливи состојки кои не можете да ги најдете во изобилство во друга храна. Од друга …

Повеќе »

НАШИТЕ СТАРИ ДОБРО ЗНАЕЛЕ – Зошто секој човек треба да испие млеко пред спиење: Збогум депресијо, несоница и дебелеење!

Постојат 5. јаки причини што побрзо да се вратите на навиките во детството… Млекото е одличен извор на протеини, здраво е за коските и има најмногу придобивки кога се пие пред спиење, исто како кога бевме деца! На пример, една чаша млеко пред спиење ќе ви помогне да заспиете побрзо, …

Повеќе »

Трик со кој ќе ја победите несоницата

Ова е одличен начин да го подобрите вашиот вокабулар и да ја подобрите вашата самодоверба Постојат многу причини зошто треба да започнете да читате стара книга пред да одите во кревет и да го оставите вашиот мобилен телефон во друга просторија. Повеќето од нас се под стрес поради некоја причина, …

Повеќе »

Тајните на Хималајската сол

Ако живеете или работите во простор каде нема многу прозорци или вашето работно време го минувате во затворен простор, во ваша корист е да набавите од овие продукти бидејќи и тоа како вашето здравје ќе има корист… Здравјето треба секогаш да се негува. Секој е сам свој доктор и е …

Повеќе »

Хороскопскиот знак открива поради што не можете да спиете

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… Не е тајна дека многумина страдаат од проблеми со спиењето, а една од нив е несоницата. Карантинот, земјотреси и други настани што ја направија 2020. година стресна година се …

Повеќе »

(Рецепт) ПРАВИ ЧУДА – ВАРЕНАТА БАНАНА ЛЕКУВА ЕДЕН ОД НАЈГОЛЕМИТЕ ПРОБЛЕМИ НА ДЕНЕШНИЦАТА!Додајте и го овој ЗАЧИН, а еве КОГА би требало да ја конзумирате!

Несоницата е еден од најчестите проблеми денес и многумина земаат индустриски лекови за да го решат. Постојат бројни причини за несоница, исто како и нејзините последици. Лишувањето од сон го зголемува ризикот од хипертензија, нарушувања на притисок, депресија, слабост и други болести. За среќа, чајот од банана и цимет што …

Повеќе »

Ја мачела несоница па се откажала од кафето на седум дена: Еве што се случило!

Денот без кафе на некои луѓе едноставно им е незамислив. Точно таков бил и за Аманда МекКој, која поради проблемот со несоницата одлучила да го исфрли кафето од својата дневна рутина и тоа на седум дена. А, своето искуство го споделила на Popsugar. „не само што лошо спијам, тешко ми …

Повеќе »

(ФОТО) Едноставни совети на баба Ванга ако имате проблеми со спиењето!

Пророчката Баба Ванга оставила неколку едноставни рецепти кои биле успешни во третирањето несоница. Особено во летните времиња често не мачи несоница, бидејќи во текот на денот нашето тело не успева доволно да се олади за да во вечерните часови спие смирено. Поради оваа причина, нашиот мозок не добива сигнал дека …

Повеќе »

Ноќеска почнува зимското сметање на времето но носи и’ проблеми:Несоница, мигрена,зимска депресија!

Ноќеска, на 27-ми кон 28-ти овој ќе почне зимското сметање на времето. Стрелките на часовникот ќе се поместат еден час наназад, а допрва ќе се разгледува дали ова ќе биде претпоследно поместување на стрелките на часовниците, со оглед на тоа дека согласно донесената одлука во Европа да се укине промената …

Повеќе »