Tag Archives: неодредено

УЕФА ги одложила реваншите на Лига шампиони и Лига на Европа

Во официјалното соопштение, УЕФА во петокот објави дека сите натпревари од европските натпреварувања кои биле на програмата следната недела се одложени. Ова се однесува на реванш мечевите од осмото финале во Лигата на шампионите, закажани за 17. и 18. март, како и Лигата на Европа за 19. март. Исто така …

Повеќе »

(ФОТО) Борко Ристовски се ожени: Потпиша доживотен договор со неговата љубов Николина!

Македонскиот ракометен голман и чувар на мрежата на „Барселона“ завчера повторно стави потпис… Потпиша сосема нов договор… овој пат доживотен! При тоа му беа прочитани и правилата на играта, оние… законските, кои мора да се почитуваат! Висината на договорот – непозната! Потписник од другата страна, една млада, убава, шармантна дама… …

Повеќе »