Tag Archives: необични

Со нив никогаш не е здодевно: Ова се најзабавните хороскопски знаци!

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… Тие се отворени, забавни и дружењето со нив е несекојдневна авантура. Овен Тие имаат позитивен пристап кон животот и се обидуваат да донесат нешто возбудливо секој ден. Тие се …

Повеќе »

(ВИДЕО) Меки, фини ружички со сирење на ПОИНАКОВ НАЧИН!

Никогаш доволно рецепти за печива со кои ќе ги изненадите домашните за појадок но и за пречекување на гости или како дел од некоја свечена трпеза. Потребно е: 1 коцка свеж квасец 300 мл млеко коцкичка путер 1 поголемо јајце 1 лажичка шеќер малку сол 500 – 550 гр брашно …

Повеќе »

(ФОТО) ВОЛШЕБНО – Фотографии кои оставаат без здив: Ќе посакате вакво нешто да постои во стварност!

Фантазијата е поважна од знаење, тврдел Ајнштајн Додека знаењето е ограничено, фантазијата не познава граници. Ова го потврдил и талентираниот уметник од Турција, Хасан Сахин, кој со своите волшебни фотографии ги поместува границите на фантазијата, оставајќи не сите во некој вид на маѓепсаност и желба такво нешто навистина да постои. …

Повеќе »

(ВИДЕО) На некои луѓе им се случуваат чудни работи – Уште поинтересно е кога ќе ги сними камера!

Погледнете ја компилацијата од чудни снимки од надзорни камери кои снимиле интересни и необични моменти. Нема да верувате што на пример му се случило на еден клиент додека шетал низ супермаркет … Погледнете и споделете го видеото со вашите пријатели:

Повеќе »