Tag Archives: необични

Ако мислевте дека знаете што значи страв, размислете повторно! Ви претставуваме ОСУМ најчудни фобии!

Оваа листа докажува дека практично сè на светот некому може да биде страшно. Кога некогаш би постоела награда за најнезгодна фобија, би победила оптофобијата – стравот од отворање на очите! Иако чинот на отворање на очите е нешто за што малкумина од нас размислуваат, за оние кои се соочуваат со …

Повеќе »

Дијабетесот е многу опасен, а последиците може да бидат СТРАШНИ: Ова се раните симптоми на свирепата болест

Дијабетесот се јавува кога панкреасот повеќе не лачи доволно инсулин или не може да го користи постоечкиот инсулин. Ова доведува до хипергликемија, покачено ниво на гликоза во крвта чие долгорочно присуство може да доведе до оштетување на ткивата и органите и сериозни компликации Симптомите на дијабетес понекогаш се незабележливи, а …

Повеќе »

Со нив никогаш не е здодевно: Ова се најзабавните хороскопски знаци!

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… Тие се отворени, забавни и дружењето со нив е несекојдневна авантура. Овен Тие имаат позитивен пристап кон животот и се обидуваат да донесат нешто возбудливо секој ден. Тие се …

Повеќе »

(ВИДЕО) НАЈЧУДНИ настапи на Евровизија!

Оние кои ќе се квалификуваат на Евровизија имаат само 3. минути да го импресионираат светот и да освојат што повеќе поени. Покрај впечатливите песни и кореографијата, многумина користат разни други трикови за да привлечат внимание и да останат во меморијата на сите гледачи. Видовме што подготвија конкурентите за годинешното издание …

Повеќе »

(ВИДЕО) 10. луѓе за кои нема да верувате дека постојат!

Некои прилично неверојатни луѓе живеат на оваа планета, но од време на време откриваме некој исклучително необичен. Денес ќе погледнеме десет луѓе за кои нема да верувате дека навистина постојат. Фото: Принтскрин/Youtube

Повеќе »

(ВИДЕО) Меки, фини ружички со сирење на ПОИНАКОВ НАЧИН!

Никогаш доволно рецепти за печива со кои ќе ги изненадите домашните за појадок но и за пречекување на гости или како дел од некоја свечена трпеза. Потребно е: 1 коцка свеж квасец 300 мл млеко коцкичка путер 1 поголемо јајце 1 лажичка шеќер малку сол 500 – 550 гр брашно …

Повеќе »

(ФОТО) ВОЛШЕБНО – Фотографии кои оставаат без здив: Ќе посакате вакво нешто да постои во стварност!

Фантазијата е поважна од знаење, тврдел Ајнштајн Додека знаењето е ограничено, фантазијата не познава граници. Ова го потврдил и талентираниот уметник од Турција, Хасан Сахин, кој со своите волшебни фотографии ги поместува границите на фантазијата, оставајќи не сите во некој вид на маѓепсаност и желба такво нешто навистина да постои. …

Повеќе »

(ФОТО) Ова се 30. најчудни стадиони на светот

Љубителите на магичната игра го чекаат денот кога повторно ќе можат да гледаат фудбалски натпревар. Со децении натпреварите се играат на различни терени – од крвови на зградите, до прекрасни стадиони кои потсетуваат на вселенски бродови. Стадион Силвестре Кариоло – Тенерифа На интернет можат да се видат брпојни стадиони кои …

Повеќе »

(ВИДЕО) На некои луѓе им се случуваат чудни работи – Уште поинтересно е кога ќе ги сними камера!

Погледнете ја компилацијата од чудни снимки од надзорни камери кои снимиле интересни и необични моменти. Нема да верувате што на пример му се случило на еден клиент додека шетал низ супермаркет … Погледнете и споделете го видеото со вашите пријатели:

Повеќе »