Tag Archives: ненадејно

Глумец ненадејно починал во 29. година

АКТЕРОТ Џамил Френч ненадејно починал на 29-годишна возраст. Портпарол на канадскиот актер, кој беше најпознат по улогата на Дејв Тарнер во тинејџерската серија Degrassi: Next Generation (Деграси: Следната генерација), ја потврдил веста за Page Six.. „Со тешко срце потврдувам дека мојот драг пријател и клиент Џамил Френч почина. Многумина ќе …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Мајката добила ненадејни болки – 10. годишниот син ја породил и и’ го спасил животот

Мајката добила ненадејни трудови а нозете на бебето веќе биле надвор. Бидејќи никој не бил дома, нејзиниот 10-годишен син ја породил и го спаси животот на бебето. Ешли Мороу била нешто помалку од 8.месеци бремена кога одеднаш добила болки и не можела да стигне во болница. Се започнало кога Ешли …

Повеќе »

(ФОТО) Бродвеј е во шок поради смртта на 13. годишната глумица!

(ФОТО) Бродвеј е во шок поради смртта на 13. годишната глумица! Според некрологот во Дигитал Меморијал,од Лорел Григс, која имала 13 години, најблиските се збогувале на 8. ноември .Лорел живеела со нејзините родители во Њујорк, а нејзината актерска кариера ја изградила додека посетувала државно училиште Тинејџерката, која беше најпозната по …

Повеќе »

Федерер: „Тажен сум бидејќи се’ се испослучува премногу бргу!“

Роџер Федерер стасал до 10. титула во родниот Басел, така што со 6:2, 6:2 го победил Алекс де Минор од Австралија. После победата Федерер и се обратил на домашната публика и тука го совладале емоциите. Во Базел ја освоил 103. титула во кариерата, а иако и понатаму е еден од …

Повеќе »

(ФОТО) Емили Ратајковски, ненадејно, се омажила!

Една од најсекси манекенки во светот неочекувано се омажила, а нејзиниот моден избор за неочекуваната свадба бил доста необичен. 26. годишната манекенка на Истаграм,објавила низа фотографии од судницата и открила дека се омажила за својот нов дечко, Себастијан Беар-МекЛард. 💍ny💍 A post shared by Emily Ratajkowski (@emrata) on Feb 23, …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) „Ловец на олуи“: Ненадејно, на 39. години, починал водителот Џоел Тејлор

Популарниот водител Џоел Тејлор ненадејно починал во 39. година, а причината за смртта не е позната. Смртта на авторот на емисијата на Дисквери каналот ја шокирала јавноста. Таа вест многуминаја поделиле на социјалните мрежи, со голема жал за губитокот на младото и талентирано ТВ лице. Со години работел на емисијата …

Повеќе »

(ВИДЕО) Не напушти ненадминливиот вокал на бендот „Кренберис“: На 46. години почина Долорес О’Риордан

Љубителите на бендот Кренберис“ со голема тага се простуваат од саканата пејачка кој со само 20. години влегла во светот на музиката и со специфичниот вокал воодушевила. Пејачката на ирскиот алтернативен бенд „The Cranberries“, Доорес О’Риордан нагло починала денес во Лондон, на 46. години, јавија светските медиуми. Била пронајдена мртва …

Повеќе »

Ненадејно почина фолк-пејачот Зоран Дамјанов

Утрово почина пејачот Зоран Дамјанов, кој долги години твореше на музичката фолк-сцена. Причинaта за смртта засега не е позната. Од пејачот од Кавадарци преку социјалните мрежи се простуваат пријателите и колегите, со коментари дека ќе го паметат како еден од најталентираните македонски пејачи.

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Тајчи проговорила за злоставувањето: „Не можев да се заштитам од тие моќни, грабливи мажи…“

После написот во New Yorku Times во кој повеќе жени го обвиниле холивудскиот моќник Харви Вајнштајн дека сексуално ги злоставувал, се огласиле бројни познати глумици кои го доживеале истото или слично искуство како нив… Набргу, бранот на искрени исповеди се проширил на социјалните мрежи, каде бројни непознати жени за јавноста …

Повеќе »