Tag Archives: ненадејно починал

МУЗИЧАР ПОЧИНАЛ НА ПАТ КОН ЕВРОВИЗИЈАТА: Ненадејно почина, а еве која е причината за смртта

Иан Бел (60), диџеј од Австралија, ненадејно починал од срцев удар во Париз, каде бил на одмор со семејството, а напорно се подготвувал за Ливерпул каде планирал да ја следи овогодинешната Евровизија. Бел почнал да се занимава со музика во осумдесеттите и бил многу успешен, а во текот на својата …

Повеќе »

Гитаристот на познатиот рок бенд починал на 46 години по кратко боледување: „Не напушти нашиот сакан сопруг, татко и брат“

Марк Шихан, гитаристот и ко-основач на ирскиот рок бенд The ​​Script, починал на 46-годишна возраст, објавија членовите на бендот, пренесува Sky. Марк починал во болница по кратко боледување, како што објаснија членовите на The Script во соопштението за печатот. „Омилениот сопруг, татко, брат и член на бендот не напушти денес …

Повеќе »

Починал Ленс Редик

Починал Ленс Редик, најпознат по улогите во ТВ сериите The Wire и филмската франшиза на Џон Вик, дознава TMZ. Имаше 60 години. Извор од органите на редот изјави за ТМЗ дека Ленс бил пронајден во неговиот дом денес. Причината за смртта засега не е откриена. Вчера објавил фотографија Ленс неодамна …

Повеќе »

Познат млад актер (34) ненадејно починал

Се уште не е позната причината за трагедијата. Почина Коди Лонго (познат како Коди Ентони), актерот најпознат по улогата на Николас Алмејн во „Days of Our Lives“ на NBC и Еди Дуран во „Hollywood Heights“, потврди неговиот менаџер Алекс Гителсон за „Deadline“. Имаше само 34 години. Лонго бил пронајден мртов …

Повеќе »

Ненадејно починал 27-годишен манекен

Џереми Рулеман претходно студирал психологија, но во 2017 година решил да ја продолжи кариерата како модел Моделот Џереми Рулеман ненадејно починал на 27-годишна возраст. Причината за смртта на младиот американски модел засега е непозната, а меѓу првите кои ја објавија неговата смрт е дизајнерот Кристијан Сириано, кој го сметаше Рулеман …

Повеќе »

Починал басистот Пол Рајдер

Само неколку часа пред настапот ненадејно починал Пол Рајдер, басистот на бендот „Happy Mondays“. Веста беше потврдено на официјалниот Твитер профил на бендот. „Семејството на Рајдер и бендот Happy Mondays се длабоко тажни и шокирани од смртта на Пол Рајдер. Вистински пионер и легенда. Тој засекогаш ќе ни недостасува. Ја …

Повеќе »

(ФОТО) ГЕРМАНИЈА ТАГУВА: Починал еден од најпопуларните глумци (52)

ЕДЕН од најпопуларните актери во Германија, Мирко Нончев, ненадејно починал на 52-годишна возраст. Популарниот комичар бил најпознат по улогите во ТВ програмата „RTL Saturday Night“, а неговата смрт за „Bild“ ја потврди неговиот пријател и менаџер Бертрам Ридел. – Ја потврдуваме смртта на нашиот пријател и член на семејството. Бараме …

Повеќе »