Tag Archives: нема среќа

(ФОТО) Ѕвездата на турската сапуница нема среќа ниту приватно во љубовта: Неверството ја довело до депресија

Кансу Дере (41) несомнено беше најдобриот избор за улогата на Асја која и беше дадена во серијата „Неверство“, улогата на измамена жена која е подготвена на се за да открие која е љубовницата на нејзиниот сопруг. Имено, нејзиниот приватен живот е толку турбулентен што ниту една сапунска опера не би …

Повеќе »

Ален Делон го прославува 85. роденден: „Имам се а не сум среќен!“

“Јас сум програмиран да бидам успешен, но не и среќен. Тоа не оди заедно”, гласи познатата изрека на славниот француски актер Ален Делон, која често ја изговара. Еден од најпознатите француски актери Ален Делон денес го слави својот 85-ти роденден. Познато е дека неговите роденденски прослави се секогаш големи и …

Повеќе »

(ФОТО) Се обвинувала себе затоа што нема среќа во љубовта: Верувала дека сама ги тера мажите да ја измамуваат!

Кога животот ви е славен, твојот живот,а особено вашиот развод,е интересен за сите… Без разлика дали сте славни или не, скршеното срце е секогаш скршено срце. Можеби сакате стабилна и искрена врска, но ако мажот не возврати и работи на врски како што вие правите, тогаш ништо не може да …

Повеќе »

(ФОТО) Мерјем Узерли: Убавата „Хурем“ никогаш немала среќа во љубовта, а била и камшикувана…

Минатата година се свршила за бизнисмен, но среќата не траела долго. Сопственикот на компанија за изнајмување јахти поради неа од Турција се преселил во Берлин, но двојката во октомври ја раскинала свршувачката… Мерјем Узерли е родена на 12, август 1983. година во германскиот град Касел, во мешан брак на мајка …

Повеќе »