Tag Archives: Нејмар

(ВИДЕО) КАКО ВООДУШЕВУВАЊЕТО ПРЕМИНАЛО ВО ТРАГЕДИЈА – Навивач сакал да го поздрави Нејмар…Се лизнал меѓу нозете на идолот и го повредил…

БРАЗИЛ и Еквадор во сабота ноќта ќе играат квалификациски натпревар за Светското првенство, па екипата домаќин се собрала во Порто Алегре, каде што навивачите пристигнале пред хотелот што служи како нивна база за да го поздрават тимот. Еден од поголемите магнети за навивачите бил Нејмар кој во преголемото воодушевување на …

Повеќе »

(ФОТО) Нејмар потпишал: Ќе заработи богатство!

Фабрицио Романо твитот за Нејмар кој потпишал нов договор го завршува со „Here we go”“. Љубителите на фудбалот и следбениците на фудбалскиот пазар знаат што значи кога гуру за трансфер на тој начин завршува вест за трансфер на играч или продолжување на договорот; дека зделката може да се смета за …

Повеќе »

(ФОТО) Рамос му порачал на Перез: „ПСЖ ми рече дека сака да не доведе мене и Меси!“

И’ покрај тоа што Реал Мадрид му нуди нов едногодишен договор со право на продолжување за уште една година, капитенот Серхио Рамос одбива да потпише со актуелниот шампион на Шпанија. Првенствено затоа што клубот не сака веднаш да му даде двегодишен договор, а потоа и затоа што сака да му …

Повеќе »

И КАКО ЌЕ НЕМА КОРОНА: Во тек е корона забава на Нејмар: Ќе трае пет дена со 500 гости- Бразилците Огорчени!!!

БРАЗИЛ, исто како и остатокот од светот, е потресен од последиците од пандемијата на коронавирусот. Во оваа јужноамериканска земја, 190.000 луѓе веќе починаа од коронавирус и се чини дека ситуацијата не се подобрува. Додека трае сето ова, Нејмар се забавува. Бразилската sвезда на ПСЖ организирал голема забава во неговата вила …

Повеќе »

(ВИДЕО) Вознемирувачки – После бруталниот старт Нејмар гласно плачел додека го изнесувале од теренот

Во дербито на 14. коло од францускиот шампионат, ПСЖ – Лион 0:1, се чини дека Нејмар е сериозно повреден од ривалот и сонародник Тијаго Мендеш. Длабоко во судиската компензација, ПСЖ бараше гол за изедначување. Нејмар започна да продира од левото крило кон средината, каде беше пречекан од ривалскиот дефанзивец Мендеш …

Повеќе »

Барселона е на дното – Нејмар е спасот од банкрот?!

Барселона е во големи финансиски проблеми и се обидува на секој начин да најде средства. Долгот на клубот изнесува 820. милиони евра, а половина од таа сума мора да биде исплатена до летото следната година. Поради тоа, управата на клубот започна да „се потсетува“ на кого му дале повеќе пари. …

Повеќе »

Можно ли е сценариото ПСЖ да ги донесе Роналдо и Меси: Аргентинецот не се гледал во дресот на Барселона!

Дали се подготвува фудбалски земјотрес, капитенот на каталонскиот фудбалски великан Барселона, Лионел Меси сакал да си замине од клубот од Ноу Камп. Најдобриот светски фудбалер Лионел Меси наводно на новиот тренер на Барселона Роналд Куман му рекол дека својата иднина не ја гледа на Ноу Камп, пренесува каталонскиот РАЦ1. Според …

Повеќе »

ФАБРИКИ ЗА ПАРИ – Меси за 24. часа заработува 364.383 евра! Еве колку зема Роналдо, а колку Нејмар!

Лионел Меси и Кристијано Роналдо, сосема очекувано, се најплатените фудбалери на светот и во текот на 2019 година. Аргентинецот е на првото место на заработката со 133. милиони евра за една година. Фудбалерот на Барселона заработува 364.383 евра на ден, или 15.182 евра на час! Роналдо е втор со приход …

Повеќе »

(ФОТО) ТОП 10 НАЈГОЛЕМИ ЅВЕЗДИ НА ИНСТАГРАМ. Од една фотогарфија заработуваат и’ по еден милион долари!

Не е тајна дека познатите личности на Инстаграм на таканаречените спонзорирани натписи, каде што ги рекламираат производите на разни компании,прават милиони. На врвот на листата на успешни луѓе на Инстаграм е славниот актер Двејн „Рок“ Џонсон, а она што го издвојува е бројката што ја добива за една спонзорирана објава …

Повеќе »