Tag Archives: негативец

Починал актерот од филмот „Титаник“: Беше сакан холивудски негативец

Актерот Дејвид Ворнер, познат по улогата во филмот „Титаник“, починал на 80-годишна возраст. Дејвид го играше Спајсер Лавџој во „Титаник“, а забележителни улоги имаше и во филмовите „Ѕвездени патеки“, „Врисок“, „Планета на мајмуните“, „Мери Попинс се враќа“… – Тој многу ќе ни недостига, нам, на семејството и пријателите, а ќе …

Повеќе »

Починал актерот од филмот „Сам дома 3“

Актерот Лени Фон Долен, еден од негативците во филмот „Сам дома 3“, починал на 5. јули на 63-годишна возраст, потврди неговиот агент за Variety. View this post on Instagram A post shared by Twin Peaks UK Festival (@twinpeaksukfest) „Актерот почина во четвртокот во својот дом во Лос Анџелес по долго …

Повеќе »

(ВИДЕО) Реакцијата на куче кое по првпат го гледа Дарт Вејдер станала вирална

И покрај тоа што кучињата оставаат впечаток дека се бестрашни, тие бегаат од Дарт Вејдер. Видеото од реакцијата на кучето кое за прв пат видел еден од најпознатите негативци стана вирално на социјалните мрежи. Видеото го споделил поранешниот американски кошаркар Рекс Чепмен на Твитер, а во него еден златен ретривер …

Повеќе »

Починал легендарниот негативец познат по улогите во франшизата „Mad Max“

Британско-австралискиот актер Хју Киз Брн почина на 74-годишна возраст. За време на неговата кариера, тој забележа над 50. остварувања на големиот и малиот екран, но тој влегува во историјата како култен негативец, познат по улогите како Toecutter и Immortan Joe во познатата франшиза „Mad Max“. Во далечната 1979. година, во …

Повеќе »

(ФОТО) Рами Малек би требало да глуми во идниот филм за Џемс Бонд

Од улогата на легендарниот музичар Фреди Меркјури, наводно, Малек би требало да стане главен негативец во идниот филм за најпознатиот светски таен агент… Откако минатиот викенд ја освоил наградата Оскар во категоријата на најдобра машка улога во филмот „Боемска рапсодија“,на глумецот Рами Малек (37) му се пружила уште една прилика. …

Повеќе »

(ВИДЕО) „Бонд 25“: Нема враќање за некои од ликовите!

Џејмс Бонд на големиот екран се појавил првпат со филмот „Доктор Но“ во 1962. година. Од таа година па до денес само еден глумец два пати го одглумил истиот негативец… Драмата околу наредниот дел од сагата за Џемс Бонд продолжува. Откако во „Спектра“ го гледавме како Блуфилд, Кристофер Валз многумина …

Повеќе »