Tag Archives: недела

(ФОТО) 13 луѓе чија недела сигурно започнала полошо отколку на вас

Како фактот дека денес е понеделник веќе да не е доволно страшен, универзумот решил да им го зачини денот на овие луѓе и им овозможил незаборавен почеток на неделата! 1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8. 9. 10. 11. 12. 13.

Повеќе »

На три хороскопски знаци им претстои одлична недела, но на еден ништо нема да му успева

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… Пред нас е нова недела, која за некои ќе донесе поволни околности и ветувачки можности, но за други нема да биде толку пријатна. Дознајте на кои хороскопски знациѕвездите ќе …

Повеќе »

Временска прогноза до крајот на неделата: Свежа пролет среде зима

Денешното утро како да навести какво време не очекува во денот, но и во наредните неколку дена… Денес во Македонија ќе биде сончево со мала локална облачност. Претпладне по одделни котлини ќе има појава на магла и ниска облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од северозападен правец, се …

Повеќе »

(ВИДЕО) Погребан Џеј Рамадановски: Го испратиле со 50. виолини и „Недела“

Легендарниот пејач Џеј Рамадановски беше погребан денеска во Алејата на заслужените граѓани на Новите гробишта во Белград, со звуците на 50. виолини, што била негова последна желба. Оркестарот ја свиреше неговата позната песна „Недела“ покрај вечната куќа на Џеј, а семејството, пријателите и колегите со звуците на оваа емотивна балада …

Повеќе »

В недела музички хепенинг на покривот на Џевахир Скај Сити

Жителите на Аеродром и станарите на Џевахир Скај Сити комплексот, овој празничен викенд ќе можат од своите домови да уживаат во музичкиот настап во живо на Наде Талевска и Горан Наумовски, Trinity Strings и DJ Todoroff. Музичкиот хепенинг на покривот на една од кулите од комплексот Џевахир, ќе се одржи во недела, 3 мај, со …

Повеќе »

(ВИДЕО) БЛИЦ НАЗНАКИ: Слушнете како звучи дел од евровизиската песна на Македонија

Македонски претставник на Евровизија е Васил Гавранлиев. Тој со песната „You“ ќе настапи во Холандија.Нумерата е веќе подготвена, а официјалната премиера се очекува на 8 март. Дотогаш слушнете неколку секунди како најава и кажете како ви се допаѓа.

Повеќе »

МРТ во недела ќе ја претстави евровизиската песна: Васил со „You“ во Дневникот ќе им го честита 8. март на жените!

Во недела (8 март) ќе има промоција  на евровизиската песна „YOU“, со која што Васил Гарванлиев ќе настапи на 65-тото издание на Евровизија во Ротердам. Како што е веќе познато, автор на музиката на песната е Невена Нешкоска, македонска композиторка и продуцентка која работи и живее во Чикаго. Невена е …

Повеќе »

(ФОТО) НАЈИСЧЕКУВАНИ ОСКАРИ: „Џокер” со најмногу номинации, но „Медена земја“ со две ги освојува и’ публиката и’ критичарите!

Како никогаш досега го исчекуваме годинешното доделување на најсјајните награди во филмската индустрија – Оскарите…И, тоа не случајно,туку затоа што имаме кандидат со две номинации…а се’ ќе се знае во ноќта од недела кон понеделник… Во Лос Ангелес во недела ќе биде одржано 92. доделување на Оскари, а најмногу номинации …

Повеќе »

(ВИДЕО) Игор Џамбазов во „Еден на еден“: Во недела Џамбаз, меѓу другото, открива зошто не оди на одмор во Грција!

„Пред многу години во ‘Супер Бинго’, едно семејство доби награда – летување со Игор Џамбазов во Грција. Се избањав првиот ден со нив, се сликав, потоа од соба не излегов девет дена“, е само една од приказните на Џамбазов. Игор Џамбазов се враќа во новогодишната „Еден на Еден“ со Жаре, …

Повеќе »