Tag Archives: не дај се инес

Во месецот на љубовта: Ексклузивен концерт на Раде Шербеџија во Филхармонија

Најголемиот боем од балканските простори, Раде Шербеџија, на 25. февруари.2020. година ќе одржи ексклузивен концерт во Скопје, во Филхармонија Раде Шербеџија овој пат во Скопје доаѓа со концептот „Ti bi htjela pjesmom da ti kazem“, а ќе настапи и со репертоар во кој ќе ги има сите класици како: „Ne …

Повеќе »

Најава за викенд за уживање во Скопје со живата легенда Раде Шербеџија!

Најголемиот шармер на овие простори, пејач, поет и актер со холивудска слава, живата легенда Раде Шербеџија, на 04. и 05. ноември доаѓа во Скопје, со два ексклузивни концерта во Македонската опера и балет, придружуван од неговиот бенд „Западни колодвор“ од Загреб. Харизматичниот Раде во Скопје ќе го промовира новиот албум …

Повеќе »