Tag Archives: навивање

ТАТКО НА ЃОКОВИЌ: Србија ја бомбардираа 20. земји – Новак успеа и покрај тоа!

НОВАК ЃОКОВИЌ неодамна загуби од Роџер Федерер на финалето на АТП во Лондон, остана без полуфинале и прво место на крајот на годината. Публиката во Лондон аплаудираше за секоја негова грешка и Ѓоковиќ при напуштањето на теренот не ги поздрави трибините. Таткото застана во одбрана на Новак Однесувањето на публиката …

Повеќе »

(ВИДЕО) Вака делчевци во странство ги прославуваат историските моменти за Вардар!

На незаборавната навивачка атмосфера се придружија сите Македонци насекаде низ целиот свет. Во едно срце со еден глас сите среќно извикуваа “Вардар, Вардар…” Овие незаборавни моменти ќе се паметат долго…. Вака делчевци ја прославуваа победата на ракометниот клуб Вардар за тронот на Европа. Напред Вардар Gepostet von Vanco Milenkovski am …

Повеќе »

(ФОТО) Срѓан Ѓоковиќ: „Па што ако Новак навивал за Хрватска!“

Срѓан Ѓоковиќ, татко на најдобриот тенисер на светот, Новак, зборувал за успесите и однесувањето на својот син… Ѓоковиќ бил гостин во емисијата „Прашалник“ на РТС. Срѓан зборувал за тоа како Новак како личност го гледаат во светот… „Странците не го сакаат, но го почитуваат. Го почитуваат бидејќи со воодушевување зборувал …

Повеќе »

(ФОТО) Вардар шампионски – седма победа против Кристијанштад

Пред почетокот на мечот од второто коло во лигата на шампионите вардарци ветија дека нема да го потценат противникот и максимално подготвени влегоа во дуелот со шведски Кристијанштад. И „црвено-црните” ја покажаа силата и моќта со која располагаат сезонава па триумфално го завршија натпреварот 33-25 (19-10). Ова беше седми триумф …

Повеќе »

(ВИДЕО) Каква страст и љубов: Вакво навивање не сте виделе до сега!

Фановите на локален клуб во Казабланка можат на сите да им послужат за пример… Видеото покажува со каква старст тие го бодрат својот локален клуб… Коментарите пак секакви од оние кои велат дека „дотичните“ треба да ги ангажираат од страна на ПСЖ за да им помогне во натпреварите, па „Јас …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Емотивното навивање скапо го чинеше:Диего Марадона итно префрлен во болница!

Една од најголемите фудбалски легенди, Диего Марадона, итно бил префрлен во болница откако колабирал во ВИП ложата на стадионот во Санкт Петерсбург, каде Аргентина ја победила Нигерија со 2:1 и изборила осминафинале на Светското првенство во Русија. На социјалните мрежи, неколку минути после завршувањето на натпреварот се појавил голем број …

Повеќе »

(ФОТО) Јелена Карлеуша повторно шокира: Гола во боите на знамето на Србија ќе го поддржува својот сопруг на СП!

Пејачката Јелена Карлеуша на нејзин начин ќе ја бодри репрезентацијата на Србија на СП во Русија. ЈК не го носи бадијала епитетот „скандалозна“ кога и навивањето не би го направила уникатно – а во овој случај комплетно разголено. Популарната пејачка своето тело го прекрила со бои на знамето на Србија …

Повеќе »

(ФОТО) Срамота – Внимание на сметка на ракометарите: Македонска пејачка се пофалила дека топлес гледала ракомет

Настапот на македонските ракометари на Европското првенство (ЕП) е бурно следено буквално од цела држава и речиси нема некој кој не ги бодри избраниците на селекторот Раул Гонзалес, било во живо во Загреб или дома пред телевизиските екрани. Тоа важи и за членовите на естрадата, меѓу кои Наташа Малинкова избрала …

Повеќе »