Tag Archives: навивачи

(ФОТО) Обожавателите брутално го исмејуваат Роналдо поради новата фризура!

Јасно е дека Роналдо, како еден од најуспешните фудбалери на светот има пристап до најдобрите фризери и стилисти, па на неговите фанови никако не им е јасно зошто во финалето на Лига на шампионите се појавил со доста чудна фризура. Напротив, многумина се сложиле дека косата на Роналдо им пречела …

Повеќе »

(ВИДЕО) Да навиваме како македонските навивачи во Вараждин: Да им пренесеме позитивна енергија на ракометарите за добра игра и ПОБЕДА против Шпанија!

Наскоро ќе почне првиот натпревар на македонските ракометари на ЕУРО 2018 во вториот круг. Играат со неприкосновената Шпанија. Но, нашите момчиња се „лек“ за недопирливите. Со „нашите“ Шпанци во тимот сигурно ќе оставиме одличен впечаток… а како што досега не навикнаа, на претходните три средби,можеме да дојдеме и’ до победа. …

Повеќе »

(ФОТО) Малерозни навивачи: Купиле билети за петокот, кога Македонија не играше!

Во целата еуфорија околу добрите игри и пласманот на Македoнија во втората фаза се прават и грешки, па неколку македонски навивачи кои утрово биле пред билетарницата во салата во Вараждин, се чувствувале како змија да им го пресекла патот кога виделе дека купиле влезници за петокот, кога Македонија не играше. …

Повеќе »

Кирил Лазаров: Не чека тежок натпревар, но ќе ја имаме громогласната македонска фаланга!

Македонија денес го игра првиот натпревар од втората фаза на Европското ракометно првенство кое се одржува во Хрватска. Нашите момци денес на теренот ќе се сретнат со „Црвената фурија“, а капитенот на Македонија Кире Лазаров вели дека имале три дена за одмор по тешките натпревари во Загреб и влегуваат подготвени …

Повеќе »

(ФОТО) Македонската фаланга се пресели во Вараждин: Најавуваат уште помоќно навивање за нашите ракометари!

Синоќа Хрватска, во загрепска Арена го одигра својот прв меч од втората фаза. На самиот почеток на преносот, хрватските коментатори, на каналот RTL, наведоа дека салата е полупразна и дека домашната репрезентација ја нема поддршката која ја имаше Македонија на трите натпревари во истата сала. И, како молчешкум да жалеа …

Повеќе »

(ГАЛЕРИЈА) Убави Македонки ја окупираа загрепската „Арена“: Убавина на теренот и на трибините!

Иако Македонија вечерва ја однесе победата против Словенија, на трибините може да кажеме дека беше нерешено, барем што се однесува до вистинските навивачи. Во Загреб пристигнаа голем број на екипи од Македонија и Словенија, а со нив и убавици кои уште повеќе ја загреаа атмосферата во арената. Многу од нив …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Најубиствениот стрелец во историјата го воодушевил навивачите: Хрватска ќе навива за Македонија поради Кире Лазаров

Кирил Лазаров не се предава, 37. годишниот разорувач од надворешните позиции ќе ја предводи македонската ракометна репрезентација на претстојното Еуро во Хрватска Можеби Кирил Лазаров е и’ најголем „голгетер“ во историјата на ракометот. Македонецот држи рекорд по бројот на постигнати голови на едно СП кој го поставил токму во Хрватска …

Повеќе »

(ВИДЕО) Е, ова се навивачи: Ниту снежната меќава не им може ништо

Теренот бил покриен со 30. см снег, седиштата исто така, а за минусот и да не зборуваме, но на стадионот на „Буфало Билс“ дошле повеќе од 70.000 навивачи, трибините биле распродадени… Малку кој Американците ги смета за сериозни навивачи. Во било кој спорт. Она што ние го гледаме на ТВ …

Повеќе »