Tag Archives: навивачи

(ВИДЕО+ФОТО) АТРАКТИВНА НОВИНАРКА МИНАЛА ПОКРАЈ ТРИБИНИТЕ: Навивачите безобразно и скандирале што да им покаже…!

УБАВАТА новинарка, Дилета Леота го привлекла вниманието на навивачите на „Наполи“ пред натпреварот против „Бреша“, па цела трибина и запеала. Дилета прошетала покрај трибината а нејзините обожаватели почнале да и скандираат и да и пеат: „Исфрли ги градите, Дилета! Исфрли ги градите!“ View this post on Instagram Il 🏟 #SanPaolo …

Повеќе »

(ВИДЕО) НЕВИДЕНО – ТАКА СЕ САКА КЛУБОТ: Илјадници навивачи на „Келн“ во катедрала се молеле пред натпреварот со „Борусија“

Култниот германски клуб „Келн“ експресно се вратил во првата Бундес лига, а неговите навивачи, славната катедрала „Свети Петар“ една од најпознатите и најголеми цркви во светот, ја исполниле до крај за да оригинално се помолат за успех на нивниот клуб пред важниот натпревар. Пред да одат на стадионот на кој …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) „Сантиаго Бернабе“ го поздрави Зинедин Зидан:„Среќен сум што сум дома!“

На преполниот „Сантиаго Бернабе“, на кој дојдоа бројни навивачи, вечерва беше претставен новиот – стар тренер на Реал Мадрид, Зинедине Зидан, човекот кој за кусо време испиша голема историја на кралскиот клуб. „Твојата страст кон клубот те донесе тука уште еднаш. Нашите дестинации се повторно обединети. Ти си најдобар менаџер …

Повеќе »

(ВИДЕО) Манџукиќ и Роналдо не можеле да спијат: Одекнувало навредливо скандирање!

Јувентус денес во Валенсија игра натпревар од првото коло на Лига на шампионите, а играчите на „старата дама“ предводени со Кристиано Роналдо баш и’ не спиеле, ноќ пред пресметката. Месталја, стадионот на Валенсија е познат по вжештената атмосфера, темпераментните навивачи кои понекогаш знаат да ги преминат границите, а некои од …

Повеќе »

(ФОТО) Сестрата на Кристиано Роналдо ги налутила навивачите на Јувентус: Нејзината духовитост и донела навреди!

Катиа Авеиро, сестрата на Кристиано Роналдо на себе го привлече гневот на навивачите на Јувентус. Со потпишувањето за Јувентус најдобриот играч на денешницата Кристијано Роналдо стекна статус на „божество“ во Торино, меѓутоа неговата сестра нема да може да смета на наклоноста на навивачите на Јуве, поради последната објава на Инстаграм. …

Повеќе »

(ФОТО) Ана Курникова воодушевила со фотката на насмеаните близнаци:„Најслатки навивачи!“

Ана Курникова објавила фотографии од насмеаните близнаци и ги разнежнила фановите на Инстаграм. Бившата руска тенисерка и нејзиниот партнер Енрике Иглесијас, со кого е во врска цели 16. години, долго ја криеле бременоста, но повеќе не можат да одолеат со фановите да не споделат фотографии од своите слатки шестмесечни близнаци, …

Повеќе »

(ФОТО) Срамота: Срби претепани на трибините за време на натпреварот помеѓу Србија и Бразил:„Никој не сакаше да помогне!“

„Бразилски навивач почна да го удира мојот татко, а седумина веднаш му се приклучија. Се обидов да го бранам па тргна и мојата мајка. Останатите сето тоа само го снимаа“ рекол син на нападнатиот маж… Србите отпаднаа од Светското првенство во фудбал па така Јелена Карлеуша нема да трча гола …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Срамота: Аргентински „дивјаци“ со нозе тепале хрватски навивачи!

Пред крајот на натпреварот помеѓу Хрватска и Аргентина, група аргентински навивачи на стадионот брутално претепале двајца Хрвати. На снимката се гледа како „дивјак“ брутално удира хрватски навивач со нога во глава додека овој лежи на подот… Во моментите на прослава на стадионот во Нижњи Новгород, група Аргентинци претепале хрватски навивачи. …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Светот танцува во ритамот на црвено-белите коцкички:Еве како Хрватска ја прослави победата над Аргентина од 3:0!

Хрватските фанови синоќа до долго во ноќта ја прославуваа победата на нивната репрезентација над фаворизираната Аргентина од 3:0 и пласманот во осминафиналето на Светското првенство во Русија. Од Загреб преку Задар,Пула, Осиек – во сите градови на плоштадите беа организирани масовни следења на натпреварот. Модриќ и екипата на верните навивачи …

Повеќе »