Tag Archives: навивачи

(ВИДЕО) Навивачите плачеле пред ковчегот на Диего и му фрлале дресови

АРГЕНТИНЦИТЕ цела ноќ се збогувале со Диего Марадона, кој почина вчера на 61. година од срцева слабост. Во моментов, неговиот ковчег е поставен во претседателската палата „Каса Росади“ каде навивачите се збогуваат со него. Повеќето од нив се молат за Марадона и фрлаат дресови и разни други спомени на славниот …

Повеќе »

УЕФА дозволила враќање на навивачите на стадионите

УЕФА дозволила враќање на навивачите на стадионите во сите свои натпреварувања, почнувајќи од Лигата на нации, која се игра од 10. до 14. октомври. Највисоката европска фудбалска организација дозволи враќање на навивачите до максимум 30. проценти од капацитетот на даден стадион. Меѓутоа, ако одредена земја не дозволи навивачи на стадионите, …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Ливерпул е шампион на Англија – Сега лови четири неверојатни рекорди: Погледнете како се прослави титулата!

Со поразот на Манчестер Сити од Челзи 2:1, Ливерпул ја обезбеди првата титула на англиски шампион од 1990 година. Беа потребни 30. години за „црвените“ повторно да стигнат до врвот. Откако минатата сезона освоија дури 97. поени и останаа без титула, бидејќи Сити имаше бод повеќе, оваа сезона доминираа во …

Повеќе »

(ВИДЕО) ИТАЛИЈА – Пандемија со корона вирус: Прекрасен гест – Рома ги изненадила најстарите навивачи!

Фудбалскиот клуб Рома ги изненадил своите најстари навивачи, кои се најзагрозени со пандемијата на корона вирус, и им дарувала пригодни подароци но и дресови на првотимците. Волонтерскиот тим на клубот од Рим ги посетил навивачите, со сезонски влезници, а кои се постари од 75. години и им врачил подароци. Во …

Повеќе »

(ВИДЕО) ПОПЛАДНЕТО ОДВОЈТЕ ГО ЗА НАШИТЕ МОМЧИЊА – Македонските ракометарите играат против Чешка: Оптимизам и поголем број на навивачи во „Штадхале“

На првиот меч на македонската ракомента репрезентација против Украина, Македонија имаше подршка од неколку илјади навивачи, а по таа победа, најавено е дека денеска таа бројка ќе биде уште поголема. Се очекува поголем број навивачи поради тоа што натпреварот се игра за викенд во попладневни часови, што значи дека покрај …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) НАЈТЕЖОК НАПАД НА ЗЛАТАН:Осамнало „Јуда“ на неговата врата, името му е полиено со киселина!

Златан Ибрахимовиќ е мета на нов вандалски напад, најтежок до сега. Nackdelen med att resa statyer över ännu ej avlidna personer är att de fortfarande kan påverka sitt eftermäle. #zlatanibrahimovic pic.twitter.com/MYz7BgTEjV — Daniel Erlandsson (@iammrhyde) November 27, 2019 Откако вчера на неговиот споменик во Малме била ставена ВЦ шолја, а …

Повеќе »

(ВИДЕО) ВАКА СЕ САКА КЛУБ А НЕ СО НЕРЕДИ: Така тоа го прават во Келн и Дрезден!

И’, додека кај нас сеуште не стивнуваат реакциите за безобразното однесување на навивачите на „Шкупи“, популарни како Шверцери во новиот Македонски народен театар, ние решивме да ве потсетиме за навиките на две германски групи навивачи… Секако дека секој има право да си го сака својот клуб и да се радува, …

Повеќе »

(ФОТО) Стоилов: Се надевам дека на крајот Вардар ќе слави, а Карачиќ ќе „плаче“! Пуштени дополнителен број на билети за стоење по цена од 150. денари

Во сабота не очекува дербито на колото во најсилната група Б. Во С.Ц. Јане Сандански, Вардар ќе ја пречека екипата на Киелце. Вардар одржа прес-конференција на која ги сподели очекувањата за овој дуел. На истата присуствуваше тренерот, Едуард Кокшаров кој го изјави следново: „Не очекува тежок натпревар против Киелце. Имаме …

Повеќе »

ЕМОТИВНО – Синиша Михајловиќ објавил видео после хемотерапија: „Се надевам дека ме разбирате!“

Синиша Михајловиќ го завршил вториот циклус хемотерапија и потоа бил отпуштен од болница во која се задржал последните две недели. Не е познато дали повторно ќе биде на клупата на својата Болоња, но стасал со видео да им се јави на навивачите. „Жал ми е што не бев на натпреварот …

Повеќе »