Tag Archives: навивачи

(ВИДЕО+ФОТО) Еуфоричните навивачи на Рома го дочекале Мурињо

Новиот тренер на Рома, Жозе Мурињо пристигна во петокот во Рим, а пред аеродромот и клупските простории беше пречекан од голем број навивачи. Собраните приврзаници на „Волчицата“ го скандираа името на трофејниот португалски тренер, кој во мај се обврза на тригодишна лојалност кон италијанскиот клуб. Checking out the new surroundings …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) СРЦЕТО ГО ОСТАВИЈА НА ТЕРЕНОТ: Македонија загуби, но два блескави моменти го одбележаа мечот – еве како лавовски се игра за својата земја!

На „Национална арена Букурешт“, избраниците на селекторот Игор Ангеловски повторно имаа голема поддршка од околу пет илјади навивачи. Во својот втор настап на 16. Европско фудбалско првенство, македонската репрезентација попладнево загуби од Украина со 2:1. Едно добро полувреме не беше доволно „црвено-жолтите“ да го освојат првиот бод.   View this …

Повеќе »

(ВИДЕО) КАКО ВООДУШЕВУВАЊЕТО ПРЕМИНАЛО ВО ТРАГЕДИЈА – Навивач сакал да го поздрави Нејмар…Се лизнал меѓу нозете на идолот и го повредил…

БРАЗИЛ и Еквадор во сабота ноќта ќе играат квалификациски натпревар за Светското првенство, па екипата домаќин се собрала во Порто Алегре, каде што навивачите пристигнале пред хотелот што служи како нивна база за да го поздрават тимот. Еден од поголемите магнети за навивачите бил Нејмар кој во преголемото воодушевување на …

Повеќе »

(ФОТО) ЕП ВО ФУДБАЛ – Убава вест за навивачите на македонската фудбалска репрезентација: Во Букурешт со негативен ПЦР тест – Еве ги деталите!

Капацитетот на стадионот во Букурешт ќе биде ограничен од една четвртина до една третина и засега не се знае колкав број билети ќе бидат на располагање на македонските државјани. Навивачите на македонската фудбалска репрезентација ќе можат да ги следат настапите на нивните миленици на Европското првенство во Букурешт доколку покрај …

Повеќе »

(ВИДЕО) ГОЛЕМ ХАОС: Навивачите на Манчестер провалиле на стадионот

Тензиите околу Суперлигата не стивнуваат, иако таа не заживеа, но навивачите на Манчестер Јунајтед упаднаа на стадионот „Олд Трафорд“. Хаос во Премиер лигата пред дербито на 34. коло, во кое Ливерпул требаше да гостува кај Манчестер Јунајтед. Навивачите на „црвените ѓаволи“ со денови протестираат против сопственикот на клубот, семејството Глејзер, …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Чупиќ го напушта Вардар: Погледнете како навивачите ја испратија легендата!

Иван Чупиќ не е само легенда на хрватскиот, туку и македонскиот ракомет и воопшто спортот во нашата земја. Ракометниот клуб Вардар е најуспешниот македонски клуб на меѓународната арена, а Чупиќ е еден од неговите клучни играчи во последните пет години. За тоа време, Вардар освои три шампионски титули во Македонија …

Повеќе »

Кој ќе прими вакцина за корона може на стадион!

Претседателот на Серија А, Паоло Дал Пино предложил италијанската влада да им дозволи на навивачите кои биле вакцинирани против коронавирус да присуствуваат на натпреварите од шампионатот таму. Италија е, инаку, земја со најмногу смртни случаи од Ковид-19 во Европа. „Мислам дека навивачите кои примија вакцина може да бидат на стадионите. …

Повеќе »

(ВИДЕО) Навивачите плачеле пред ковчегот на Диего и му фрлале дресови

АРГЕНТИНЦИТЕ цела ноќ се збогувале со Диего Марадона, кој почина вчера на 61. година од срцева слабост. Во моментов, неговиот ковчег е поставен во претседателската палата „Каса Росади“ каде навивачите се збогуваат со него. Повеќето од нив се молат за Марадона и фрлаат дресови и разни други спомени на славниот …

Повеќе »

УЕФА дозволила враќање на навивачите на стадионите

УЕФА дозволила враќање на навивачите на стадионите во сите свои натпреварувања, почнувајќи од Лигата на нации, која се игра од 10. до 14. октомври. Највисоката европска фудбалска организација дозволи враќање на навивачите до максимум 30. проценти од капацитетот на даден стадион. Меѓутоа, ако одредена земја не дозволи навивачи на стадионите, …

Повеќе »