Tag Archives: навивач

(ВИДЕО) СОБРАЛ СИМПАТИИ – Напаѓачот на Барселона поради навивач во инвалидска количка го запрел автомобилот среде улица

Данскиот напаѓач и член на Барселона, Мартин Брајтвајт (29) вчера собрал многу симпатии на социјалните мрежи. Имено, се појавило видео во кое Брајтвејт го напушта тренинг центарот на клубот, каде го пречекале неколку навивачи. Додека повеќето играчи на Барса обично само мавтаат или потпишуваат неколку автограми низ прозорецот, Брајтвајт отишол …

Повеќе »

(ФОТО) БОЛНА ВИСТИНА – Фотографија која го обиколи светот: Момче го чекало Меси на тренингот на Барса па завршил во солзи

На навивачите на Барселона им е тешко да се помират со фактот дека капитенот на клубот и легенда Лионел Меси планира да го напушти Ноу Камп, а фотографијата на расплаканото момче разочаранао што неговиот идол не дојде на тренинг е најдобриот показател за тоа колку тешко ја прифаќаат неговата одлука. …

Повеќе »

(ВИДЕО) НЕ Е ЛЕСНО ДА СЕ БИДЕ НАВИВАЧ НА ЈУВЕНТУС! Тој во црно бел дрес оди по плажата а тие паѓаат околу него и викаат:ПЕНАЛ, ПЕНАЛ!

Се случило минатата година, се повторило и’ ова лето во Италија. Јувентус е повторно шампион на Италија, а навивачите низ целиот Апенински Полуостров размислуваат за новата титула исто како што мислат за претходната – дојде со помошта на судиите и пеналите! Затоа минатата година се случија провокации меѓу навивачите, а …

Повеќе »

(ВИДЕО) Барселона славела на гостувањето во Мајорка: Натпреварот накусо бил прекинат од навивач

Фудбалерите на Барселона синоќа беа гости на Мајорка во 28-то коло на шпанската Ла Лига, а екипата од Каталонија забележа триумф со резултат 4:0. Барселона го презеде водството во 65-та секунда од играта – Џорди Алба нафрла, а Артури Видал шутира со глава и го измамува голманот на домашните. Каталонците …

Повеќе »

(ВИДЕО) На денешен ден се случи крвавиот напад кој ја промени историјата на тенисот и ја уништи блескавата кариера на најуспешната југословенска тенисерка!

Пархе кој тогаш имал 38 години, бил опсесивен навивач на Германката Штефи Граф и не можел да го поднесе фактот дека неговата миленичка повеќе не е прва тенисерка на светот бидејќи тоа место го зазела Селеш. На 30 април 1993 година се одигра мечот од четвртфиналето на турнирот во Хамбург …

Повеќе »

(ВИДЕО) ГО ОБЗЕЛЕ ЕМОЦИИ: Играч на Тотенхем, поради срамни навреди, тргнал на пресметка со навивач!

Екипата на Тотенхем испаднала од ФА Купот со пораз против Норвич, а по мечот на трибините е видена по нешто неверојатна сцена кога играчот на „Петлите“, Ерик Диер, сакал да се пресмета со навивачите. Поточно, Диер сакал да се справи со навивачите“ кој го навредиле неговиот брат за време на …

Повеќе »

(ВИДЕО) СТЕЈПЛС ЦЕНТАР – Навивач постигнал кош од центарот на теренот и станал побогат за 10.000 долари

Навивач на Лос Ангелес Клиперси станал побогат за 10.000 долари откако на полувремето на натпреварот помеѓу неговата екипа и на Мајами Хит (128:111) постигнал кош од центарот на теренот. Натпреварите во НБА лигата, освен врвната кошарка на љубителите на оваа игра секогаш им нудат и многу интересни содржини. Така било …

Повеќе »

(ФОТО) Бизарна порака на умреница на навивач на „Јувентус“:„Наместо цвеќе испраќајте ми ги головите на Кристиано Роналдо!

Починатиот навивач на Јувентус од пријателите барал на гробот да не му носат цвеќе туку наместо тоа да ги привикуваат головите на Кристиано Роналдо. Очигледно дека починатиот 77. годишен Марио Стефанини бил емотивно врзан за Роналдо на чии голови им придавал големо значење што се видело и во целото гратче …

Повеќе »

Обожавател на Меси извршил самоубиство после поразот на Аргентина од Хрватска

Дину Алекс, голем навивач на Меси од Индија, извршил самоубиство откако го одгледал поразот на Аргентина од Хрватска (0:3). Откако натпреварот го одгледал со родителите и оставил порака со зборовите „немам повеќе за што да живеам“ после што исезнал, полицијата по него трагала со денови. Телото на 30. годишниот од …

Повеќе »