Tag Archives: навики

15. неверојатни факти за животот во Шведска кои сигурно не сте ги знаеле

Стандардниот работен ден завршува во 17. часот и после тоа канцелариите се целосно празни. Родителите на мали деца заминуваат порано за да ги земат од градинка и училиште, и тоа се подразбира и нема потреба тоа да му се потенцира на шефот … Шведска е земја на Волво, Икеа, Minecraft …

Повеќе »

(ВИДЕО) „Еден на еден“ го угости Венко Филипче: Зошто министерот станува во 4 – 5 часот наутро?

Министерот за здравство, Венко Филипче му е гостин на Жаре, во новата „Еден на Еден“, во недела од 18.30 на Канал 5. Филипче меѓу многуте лични и професионални приказни, ќе раскаже и за тоа како изгледа еден негов обичен ден. „Се будам околу 4-5 наутро. Така сум попродуктивен“, открива тој. …

Повеќе »

Машкоста не е прашање на изгледот: Овие 5. работи вистинскиот маж никогаш не ги прави

Машкоста е прашање на карактер. Ова се 5. типични гестови или особини кои покажуваат дека алфата всушност не е алфа како и да изгледа: 1. Неодлучност, префрлување на вината на други, склоност кон паника во стресни или непредвидени ситуации: Се’ спротивно од силна волја и сигурноста на мажот кој наоѓа …

Повеќе »

(ВИДЕО) Роналдо открил како го минува денот со девојката и за еден час добил 2. милиони лајкови

КРИСТИАНО Роналдо на Инстаграм им открли на фановите како тој и неговата партнерка Георгина Родригез ја поминуваат неделата, а за само еден час, таа објава му донела повеќе од два милиони лајкови. Прославениот фудбалер и модел решиле да го искористат денот за да вежбаат заедно, а Роналдо сето тоа го …

Повеќе »

Обвинете го хороскопот: Ова се најлошите навики на секој знак кога е во врска

Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… НАМЕСТО да обвинувате голем број други фактори за вашето лошо однесување во врска, едноставно сето тоа префрлете го на вашиот Хороскопски знак – тоа е полесно. Секој од 12 …

Повеќе »

(ФОТО) Меган Маркл повторно контра традицијата: Направила шест работи, а ниту една друга кралска мајка – НЕ!

Британското кралско семејство има цела низа правила и традиции кои ги следи, но на Меган Маркл и успеало да прекрши или заобиколи голем број од нив. Маркл го потресла кралското семејство како никој порано и тоа од моментот кога се свршила со принцот Хари. Американката Маркл, сега веќе бивша глумица, …

Повеќе »

Сопственик на кантина испишува мотивациски пораки на бананите за да ги мотивира учениците

Сопственик на школска кафетерија (кантина) од основно училиште во Кингстон во Вирџинија се труди да ги менува животните навики на учениците и тоа на многу интересен начин. Човекот по име Стејси Труман на децата им нуди банани на чии кори се напишани мотивациски пораки. „Тоа го правам за децата дома, …

Повеќе »

Пози и гестови кои ве прават непривлечни

Говорот на телото во многу ситуации е поважен од шминката, облеката, па дури и зборовите. Преку него луѓето најлесно формираат слика за нас. Па, ако се водите по навиките на шармантните и секогаш привлечните луѓе, ќе откриете дека тие никогаш не ги практикуваат следниве 12 пози и гестови: 1. Раката …

Повеќе »