Tag Archives: нацисти

Го криеле од нацистите: Се шокирале кога виделе колку пари им оставил

Австриец, кој побегнал од нацистите за време на Втората светска војна, во својот тестамент најголемиот дел од своето богатство го оставил на селото кое го криело со години… Станува збор за Ерик Швам, кој починал на 90-годишна возраст, а жителите на Шамбон-сир-Линјон на југоистокот на Франција се изненадиле кога виделе …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) КОНЕЧНО РАЗОТКРИЕНА строго чуваната нацистичка нарко-тајна: Еве зошто армијата на Хитлер на планинските венци се однесувале како СУПЕРМЕНИ!

„Подоцна неговите колеги пронашле хероин и аспирин па затоа хероинот некое време во Германија се препорачувал како лек кој ги заспива децата. Бил популарен меѓу родителите од тоа време“ Војниците на германскиот Рајх користеле дрога во голема количина, а таа тема до пред неколку години била апсолутно табу во германското …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Скандалозно видео кое го шокирало светот: Голи мажи и жени се бркале во гасна комора во концентрационен логор – „исмејување на жртвите од Холокаустот“

„Уметничката инсталација“ која што прикажува голи мажи и жени како си играат брканица во гасна комора во поранешен нацистички концентрационен логор, предизвикал шок и згрозување кај луѓето кои што го преживеале тој хорор. Сето тоа се случило во концентрациониот логор „Стутхоф“ во близина на полскиот град Гдањск и сниманото видео …

Повеќе »