Tag Archives: натпревар

(ФОТО) Адел на кошаркарски натпревар во се’ попопуларна комбинација: Баланс на елеганција и опуштен изглед

Откако минатата година се разведе од Сајмон Конеки, пејачката Адел своето мирно засолниште го најде во сегашното момче Рич Пол. На фотографиите ја гледаме како цело време се смешка во друштво на своето момче, а нејзините стајлинзи станаа инспирација за многу дами. Вљубениот пар е виден вчера на НБА натпреварот …

Повеќе »

(ВИДЕО) Што се случило со малата Украинка која пеела во засолниште

Девојчето го трогна целиот свет кога од засолништето се појави видео во кое се пее песна од цртаниот филм „Frozen“ – „Let it go“. Десет дена по почетокот на бомбардирањето на Киев, сите во засолништето од бомби молчеле додека таа пеела многу емотивна песна „Let it go“ од цртаниот филм …

Повеќе »

(ВИДЕО) Камерата среде натпревар снимила ПРЕКРАСЕН момент: Навивачот го кренал погледот и останал во чудо!

Херојот на една слатка приказна е навивач на кошаркарскиот клуб „Орландо Меџик“… Камерите на спортските настани често снимаат смешни, романтични, но и бизарни и непријатни животни моменти. Кога таа камера ќе фати нешто навистина трогателно, сите се трогнати, без разлика што се работи за некој што не го познаваат. Херојот …

Повеќе »

(ВИДЕО) Шест месеци планирал да ја побара девојката за жена а потоа се’ уништил во една секунда!

Што се случува кога „запросувањето“ ќе тргне наопаку? Нико Владез веќе шест месеци планирал како да ја запроси својата долгогодишна девојка со која наскоро ќе добие дете. Го смислил секој детал, но романтичното запросување му се претворило во кошмар. Имено, кога тој клекнал пред девојката, му испаднал свршеничкиот прстен. Наместо …

Повеќе »

(ВИДЕО) Куче втрчало на терен за крикет и го украло топчето – коментаторите „умреле“ од смеење!

Ирскиот крикет натпревар морал да биде прекинат за момент поради непожелен, но симпатичен „играч“. Разиграно кутре втрчало на теренот и ја зграпчило топката и почнало да бега. Младиот сопственик трчал по него, а кучето сепак дојде кај една од натпреварувачките на кои и ја вратило топката. Фото: Принтскрин/YouTube/Guardian Sports

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) МАКЕДОНСКИ ТАЛЕНТИ – Ангела Маџирова: Од Њујорк на Бродвеј директно до Богданци со концерт во Домот на култура!

 „Од Њујорк на Бродвеј директно до Богданци во Дом на култура, повелете на концерт со Бродвејски хитови!“, вели Ангела на нејзиниот профил на Фејсбук… Ангела потекнува од Богданци. Таа е редовен ученик во ПСУ „Јахја Кемал“ – Скопје и вонреден ученик во ДМУЦ „Сергеј Михајлов“ – Штип. Ангела е редовен …

Повеќе »

(ФОТО) ЧУДО ОД ДЕТЕ – Тригодишното девојче научило да свири на пијано: На есен ќе настапи во славниот „Карнеги Хол“

Тригодишната пијанистка Бригите Кси оваа есен ќе настапи во „Карнеги хол“ во Њујорк, станувајќи една од најмладите луѓе што некогаш се качиле на сцената во таа сала, пренесува FOX 5 NY. Младата жителка на Риџфилд во Конектикат го освоила првото место на Меѓународниот музички натпревар Elite претходно оваа година, обезбедувајќи …

Повеќе »

(ВИДЕО) Вирален хит: Куче и бебе се натпреваруваат кој прв „ќа каже“ мама! Погодете кој победил!

Домашните миленици се често дел од некои семејни „игри“, особено кога има и мали деца… Оваа мајка сакала да го научи своето бебе да каже – мама! Но, во оваа игра на учење се вклучил и домашниот миленик. Погледнете: Фото: Скриншот

Повеќе »

(ВИДЕО) ГОЛЕМА ЧЕСТ: Марија во Kaliopi fan art од натпреврувачка во домаќин на финалето!

Како и многу млади и Марија Спасовска се пријави за „Калиопи фан арт“, но не се прашуваше што сака таа… Имено Калиопи, како добар музички познавач на музиката, по слушањето на Марија одредила дека нашата млада пејачка е премногу квалитетна за „Калиопи фан арт“ каде главно се натпреваруваа анонимуси. Наместо …

Повеќе »