Tag Archives: натпревар

(ВИДЕО) Му се допаднала девојка на натпревар, навивачите и го пренеле неговиот мобилниот телефон за да го внесе бројот

ЗАМИСЛЕТЕ како седите во толпата на трибините и го гледате вашиот омилен бејзбол тим, а потоа одеднаш ја гледате личноста од вашите соништа и знаете дека треба да ја запознаете. Токму тоа му се случило на еден млад човек на натпревар во Чикаго Кабс неодамна. На трибините видел девојка која …

Повеќе »

(ФОТО) ЗА ОВАА ФОТОГРАФИЈА ЗБОРУВА ЦЕЛАТА ПЛАНЕТА! Сурфер летал по брановите, а зад него се појавил МОНСТРУМ од длабочините!

Фотографот Џордан Анаст снимил неверојатна фотографија на натпревар за сурфање во Калифорнија, Соединетите Американски Држави. Со камерата го фатил професионалниот сурфер Тајлер Ворен, а зад него од океанот скокнала ајкула! Професионален натпревар во сурфање се одржа во Калифорнија, Соединетите Американски Држави. Фотографот Џордан Анаст успеал со својот фотоапарат да сними …

Повеќе »

(ВИДЕО) Навивач се обидел да запроси девојка на натпреварот, ова не го очекувал: Не би биле во негова кожа

За време на натпреварот помеѓу Партизан и Зенит во Суперкупот на ВТБ лигата кој се одржува во Русија, еден од навивачите се обидел да ја запроси својата девојка. Во средината на првата четвртина, додека Партизан водел од 14:4, двојката се појавила на големиот екран во салата. Навивачот потоа клекнал со …

Повеќе »

(ФОТО) Мис која се натпреварува без шминка: „Нашите недостатоци нè прават она што сме“

СВЕТОТ е воодушевен од приказната за Мелиса Рауф, студентка која оди во финалето на изборот за Мис на Англија и се натпреварува без шминка. Мелиса ќе биде првата девојка во 94-годишната историја на натпреварувањето што ќе се натпреварува во финалето без шминка. Мелиса (20) ги импресионирала судиите во Лондон за …

Повеќе »

(ВИДЕО) „НЕ БЕШЕ ТЕШКО“ – Победникот на црногорскиот натпревар во лежење одмораше 60 часа: „Не се ни загреав!“

Жарко Пејановиќ од Забјела е победник на 12. натпревар во лежење што традиционално се одржува во Црна Гора во етно селото Монтенегро, недалеку од Никшиќ. Пејановиќ издржа 60, часа лежење и освои 350, евра, рафтинг, викенд во етничкото село, ручек за двајца во ресторан во Подгорица и уште многу награди …

Повеќе »

(ВИДЕО) На дете му испаднала виршлата од пецивото – видеото е хит

МАЛ фан уживал во неделниот натпревар на „Тајгерси“ и „Вајт Сокс“ кога виршлата од хот-догор му паднала на подот. А урнебесната сцена е снимена во телевизискиот пренос од натпреварот, па станала хит. Absolutely brutal 🤦‍♂️ pic.twitter.com/4NoqTPrEA7 — White Sox Talk (@NBCSWhiteSox) August 14, 2022 Симпатичната реакција на момчето била споделена …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Студенти од Македонија направија паметна корпа за правилна селекција на отпадот: Со оваа иновација ќе учествуваат на натпревар во Њујорк

Кристина, Теодора, Љубица, Никола и Јован се петмината студенти направија паметна корпа за правилна селекција на отпадот, кои со оваа иновација ќе учествуваат на натпревар во Њујорк. Тие победија на младинскиот предизвик „Генерација без граници – Технологија за планетата” и како млади иноватори ќе не претставуваат на глобалниот предизвик „Генерација …

Повеќе »

(ФОТО) Војвотката во кратки шорцеви му пркоси на кралскиот протокол

Членовите на кралското семејство мора да се облекуваат според протоколите, но понекогаш тие правила не се почитуваат, особено кога станува збор за спортски активности. Кејт Мидлтон неодамна се приклучи на британскиот тим на нивната едрилица во натпреварувањето против Нов Зеланд. View this post on Instagram A post shared by Kate …

Повеќе »

(ВИДЕО) Како малиот Сузуки го победил семоќниот Хамер!?

МАЛИОТ Suzuki Jimny веќе се докажа на терен, а сега се обиде да го скалпира и семоќниот Hummer. За Хамер досега се беше кажано. Станува збор за диносаурус на кој денес му се заканува истребување. Се чека електричен наследник, а дотогаш овој монструм од теренец ќе биде симбол на сите …

Повеќе »