Tag Archives: настинка

(ВИДЕО) Денес на ТВ Алфа во 12:30: „Урбан блок“ со нови содржини

Во денешното издание на „Урбан блок“ ќе гледате: – најактуелна тема во овој период на годината, настинка и грип, како да ги разликувате и како да се заштитите – зошто е добро секојдневно да конзумирате чај од брусница – разговор со доктор Тихомир Цветковиќ: што е витилиго и постои ли …

Повеќе »

Лекува настинки, ја намалува нервозата, ја ублажува депресијата…

Сојузникот на здравјето на древните Абориџини ги уништува бактериите, ги чисти бронхиите и синусите и помогнува при воспалување на грлото… Еукалиптус (Eucaliptus globulus) е дрво со раскошни крошни, потекнува од Австралија и е единствена храна на коалите. Листовите поседуваат лековита моќ, а во народната медицина најмногу се користат за болести …

Повеќе »