Tag Archives: насмевки

(ВИДЕО+ФОТО) Кејт Мидлтон НЕ ГО ИСПОЧИТУВАЛА ПЕРИОДОТ НА ТАЖЕЊЕ ПОРАДИ ТРОГАТЕЛНА РАБОТА: Тоа не ја спречило да блесне во фустан од 2.500 евра

Принцот Вилијам и Кејт Мидлтон се вратија на кралските должности, иако се уште трае период на жалост. Нивниот изглед предизвикал голема полемика. View this post on Instagram A post shared by Catherine Princess of Wales (@katemiddletonprincessofwales) View this post on Instagram A post shared by Catherine Princess of Wales (@katemiddletonprincessofwales) …

Повеќе »

(ВИДЕО) ЗА УБАВ ПОЧЕТОК НА ДЕНОТ: Убавината на животот – Разиграните дедо и внука!

Убавото време на сите ни го „крена“ расположението и како да не потсети дека треба да бидеме повесели, поомтимистични… Сите минуваме низ тешки времиња кога се соочуваме со две кризи кои директно влијаат на нашите животи… Но видеото подолу сигурно ќе ви покаже дека има и многу убави нешта на …

Повеќе »

(ФОТО) ПСИХИЧКОТО ЗДРАВЈЕ НА ПРИНЦОТ ЧАРЛС Е НАРУШЕНО: Се вели дека престолонаследникот доживеал нервен слом поради ОВА! Но, тој се забавува, танцува и се смее…

На турбулентните настани во кралското семејство им нема крај Принцот Чарлс наводно доживеал нервен слом, а причината се принцот Хари и Меган Маркл. Според National Enquirer, 72-годишниот престолонаследник се обидувал на секој начин да ја задржи насмевката на лицето и да не и покаже на јавноста колку му е тешко. …

Повеќе »

ЗАЉУБЕНОСТ – Дали му се допаѓам? Седум сигурни знаци дека сте го маѓепсале!

Ако сте на состанок и не знаете дали ви се допаѓа другата страна, следете ги овие знаци. Првите состаноци секогаш се придружени со нервоза, без разлика колку сте психички подготвени. Со олеснувањето на ограничувањата за вирусот корона и работите се враќаат во нормала, забавата конечно се враќа, така што ќе …

Повеќе »

(ФОТО) Овој геј татко стана sвезда на Интернет поради неговата животна приказна и смисла за хумор

Хозе Ролон пораснал сонувајќи еден ден да има деца. Но, 44-годишникот никогаш не верувал дека неговата желба ќе се оствари. „Јас пораснав во мачо домаќинство каде што татко ми ми викаше дека морам да одам како човек, а не како педер“, се присетува Ролон во интервју за „Today“.   View …

Повеќе »

(ВИДЕО) СТРАШНА СНИМКА ОД ВЕНЧАВКА ВО БЕЈРУТ: Невестата насмеана позирала,одеднаш се прекрил чад!

Необични снимки и фотографии постојано пристигнуваат од главниот град на Либан, по експлозијата што вчера се случи на пристаништето во Бејрут. Во една од нив, исто така, гледаме како несреќата ја прекинала фотографијата на младите. Имено, во видеото се гледа како невестата се фотографира по свадбата. На нејзиното лице има …

Повеќе »

(ВИДЕО) ЗА ДА СЕ ОСЛОБОДАТ ОД СТРЕСОТ ДОДЕКА ТРАЕ ПАНДЕМИЈАТА: Медицинска сестра секој ден свири на виолина на заболените од корона

Иако во овие тешки времиња тие се најмногу изложени на вирусот, медицинските работници сигурно имаат потреба од некаква форма на релаксација за да се ослободат од стресот за време на пандемијата. Една 26-годишна медицинска сестра од Чиле, Дамарис Силва го нашла својот начин да се опушти, свирејќи им виолина на …

Повеќе »

(ВИДЕО) Ова бебе е родено глуво но има најслатка насмевка на светот!

Бебето кое е родено глуво се буди среќно, а лицето и се озарува од воодушевување кога ќе ги слушне мама и тато. Откако и ставиле апаратче за слушање,малечката Георгина Адисон наутро се буди пресреќна. Ова четиримесечно бебе е родено глуво. И ставиле апаратче за слушање во двете ушиња кога имала …

Повеќе »

(ФОТО) Младоженецот ја изненадил невестата со совршен подарок а нивните фотографии ќе ве разнежнат но и насмеат!

Ако денес или некој друг ден се чувствувате очајно или ви треба лек од тага, ви подготвивме рецепт за кој ниту еден доктор не знае. Вие дури и нема да го забележите моментот кога вашето лошо расположение ќе се заменува со огромна насмевка.  Орион и Кејли решиле пред церемонијата да …

Повеќе »