Tag Archives: наследство

Ако сте нулта крвна група мора да внимавате – овие работи ќе ви го продолжат животот

Доколку припаѓате на нулта крвна група, вашето генетско наследство Ви нуди можност да бидете силни, продуктивни, да имате долг живот и да бидете оптимисти. Луѓето со нулта крвна група се подложни на деструктивно однесување кога се премногу уморни, депресивни или кога им е здодевно. Тогаш можат да се препуштат на …

Повеќе »

(ФОТО) Да беше жив, татко ми ќе се гордееше со мене!

Дамјан, синот на починатиот фолк-пејач Војо Стојаноски наскоро ќе замине во Австралија, каде ќе ја има својата прва музичка турнеја. Тој на 26. ноември ќе настапи на Фестивал на македонска храна, па ќе одржи неколку концерти во Сиднеј и Мелбурн, а во Мелбурн ќе пее и за дочекот на Нова …

Повеќе »