Tag Archives: наследство

КАКОВ МАЛЕР – НАСЛЕДНИЦИ ПРОДАЛЕ КУЌА А НЕМАЛЕ ПОИМ ДЕКА ВО НЕА СЕ КРИЕ ВИСТИНСКО БОГАТСТВО: Купувачот, во кутии и тегли, нашол злато вредно колку 4. КУЌИ!

Општина Морез во источна Франција неодамна купила куќа за 130.000 евра, а над илјада златни монети и пет златни шипки во вредност од 500.000 евра биле пронајдени во стаклени тегли во внатрешноста на зградата, објави „Ле Паризиен“. Кога градоначалникот на Морез, Лоран Пети, го објавил откривање на вредното богатство, тој …

Повеќе »

10 болести кои ги наследуваме од мајката: Тука ништо не можеме освен превенција!

Лекарите ќе ви кажат дека е подобро од мајката да сте наследиле пари отколку болест, но генетиката е чудо… Нашите гени не ги одредуваат само изгледот и карактерните особини туку и слабостите ан организмот, односно склоност кон одредениз аболувања. На пример, дури и причина за депресија или несоница не мора …

Повеќе »

10. болести кои ги наследуваме од мајката: Тука не можеме ништо освен превенција!

Лекарите ќе ви кажат дека е подобро од мајката да сте наследиле пари отколку болест, но генетиката е чудо… Нашите гени не ги одредуваат само изгледот и карактерните особини туку и слабостите ан организмот, односно склоност кон одредениз аболувања. На пример, дури и причина за депресија или несоница не мора …

Повеќе »

(ВИДЕО) Најбогатиот фудбалер во светот е 45. пати побогат од Роналдо а 50. пати од Меси

Мадридска „Марка“ составила список со најбогати фудбалери во светот, а на врвот е Фаик Болкија, 22-годишниот капитен на репрезентацијата на Брунеи. Болкија е во Лестер од 2016. година, но допрва треба да добие шанса во првиот тим. Тој играше само неколку пати за вториот тим во пријателски натпревари, а минатото …

Повеќе »

(ФОТО) Мајката на починатиот пејач, Фреди Меркјури, открила што мисли за неговата најголема љубов:„Таа е дел од семејството!“

Познатиот пејач честопати зборувал додека беше жив дека една жена е љубов на неговиот живот. Фреди Меркјури еднаш рече дека Мери Остин е љубов на неговиот живот и и го оставил куќа во Западен Кенсингтон, по нејзината смрт во 1991. година. Фронтменот на Квин имаше најблиска врска со Мери, со …

Повеќе »

(ВИДЕО) „Веселиот камионџија“ пријатно изненади: Песна за сите мајки – со посвета – во изведба на неговата мајчичка!

Често можеме да го слушаме и гледаме, Андруш Ангелковски, како си пее, онака за душа, додека патува… Но, во последното видео пријатно изненади и ни откри од каде е неговиот талент за пеење. Од неговата мајчичка… Е, во ова видео Андруш не пее туку ја остава неговата мајка да испее …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) ИНАЕТ – ОВА Е ЕДНА ОД НАЈТЕСНИТЕ ЗГРАДИ ВО СВЕТОТ, а приказната зад неа е потполно луда: Изградена е за да еден брат му се освети на другиот!

Сите еднаш сме виделе дека зградите никнуваат една до друга,така што можете да го гледате вашиот сосед од прозорецот во кујна или бања, но мулти-катната зграда во Бејрут е особено привлечна. Оваа зграда, која инаку се смета за најтесна во овој град, не е таква заради недостаток на простор и …

Повеќе »

(ФОТО) И’ тоа го има – Ова момче е син на милионер а мора да штеди за стан: Татко му нема да му остави 400. милиони долари но за тоа има добра причина!

Алекс Ших, наследник на најголемата агенција за недвижности во Хонг Конг не поседува ниту куќа. И, не само тоа, нема да го наследи големото богатство од 400. милиони долари бидејќи неговиот татко, милионерот Винг Чинг Ших (70) одлучил сите пари да ги подели во добротворни цели. Сепак, младиот Ших вели …

Повеќе »

10 болести кои ги наследуваме од мајката: Тука ништо не можеме освен превенција!

Лекарите ќе ви кажат дека е подобро од мајката да сте наследиле пари отколку болест, но генетиката е чудо… Нашите гени не ги одредуваат само изгледот и карактерните особини туку и слабостите ан организмот, односно склоност кон одредениз аболувања. На пример, дури и причина за депресија или несоница не мора …

Повеќе »