Tag Archives: наследство

(ФОТО) ДЕВА КАСЕЛ – ЌЕРКАТА НА МОНИКА БЕЛУЧИ ВООДУШЕВИЛА ВО ПРЕКРАСЕН ФУСТАН: Иста како мајка и!

Дева во прекрасен лилав фустан со цветен дезен се појави на снимање на улиците во Портофино Ќерката на италијанската актерска дива Моника Белучи и францускиот актер Винсент Касел е забележана во Портофино, Италија. Дева Касел се појавила во прекрасен лилав фустан со цветен дезен и карнери на улиците на Портофино, …

Повеќе »

КОГА ТОЈ ЌЕ СЕДНЕ НА ТРОНОТ, НИШТО ПОВЕЌЕ НЕМА ДА БИДЕ ИСТО: Чарлс одлучил дали малечкиот Арчи ќе ја понесе титулата ПРИНЦ – Меган и Хари во шок!

Во британските медиуми веќе подолго време се шпекулира дали синот на Меган Маркл и принцот Хари, малиот Арчи, ќе ја има титулата принц. Извор близок до кралското семејство тврди дека тоа воопшто не е можно, имајќи предвид дека принцот Чарлс не сака внукот да биде во редот на наследниците, туку …

Повеќе »

(ФОТО) Која е ќерката на Бил Гејтс која ќе наследи 130 милијарди долари

Најстарата ќерка на Бил и Мелинда Гејтс, Џенифер, се огласила на социјалните мрежи по повод разводот на нејзините родители. Jennifer Gates, Instagram: "I'm still learning how to best support my own process and emotions as well as family members at this time, and am grateful for the space to do …

Повеќе »

КОЈ ЌЕ ГО НАСЛЕДИ БОГАТСТВОТО НА ПРИНЦОТ ФИЛИП: Најголемиот дел од имотот ќе го добие кралицата Елизабета, а има…

По погребот на принцот Филип, британските медиуми се занимаваа со темата за наследството на неговиот имот. Принцот оставил зад себе богатство проценето на 10. милиони фунти, кое делумно го заработил за време на неговата кариера во морнарицата, и не треба да се заборави дека како член на кралското семејство, тој …

Повеќе »

(ФОТО) СЕ ЗБОРУВАЛО ДЕКА НЕ САКА ДА СЛУШНЕ ЗА ТАТКО МУ – Вонбрачниот син од Америка од Тозовац се простил со потресен ПОМЕН! Тагата и болката се бесконечни!

Предраг Ѓивковиќ Тозовац беше погребан на крајот на минатата недела во Алејата на заслужените граѓани на Новите гробишта во Белград, каде што не се појавија неговите вонбрачни синови. Имено, неговиот син Светозар, кој живее во Белград, дошол на гробот на неговиот татко ден по погребот, за да не го сврти …

Повеќе »

(ФОТО) Детали од тестаментот на Лејди Ди: Колку пари наследил Хари?

За време на интервјуто кое Меган Маркл и принцот Хари и го дадоа на Опра Винфри, војводата од Сасекс се осврнал на финансиските проблеми, поточно на моментот кога кралското семејство решило да го затвори својот извор на приход, што го принудило да започне да ги троши наследените пари од неговата …

Повеќе »

(ФОТО) Таа е второродено дете на кралицата, и само 15-та по ред за круната. Како?

ПРИНЦОТ Хари и Меган Маркл објавија дека очекуваат уште едно дете. Бебето што ќе се роди ќе биде осмиот член на кралското семејство што е во ред за британската круна, преместувајќи ги чичковците и тетката на нејзиниот татко за едно место.   View this post on Instagram   A post …

Повеќе »

Го криеле од нацистите: Се шокирале кога виделе колку пари им оставил

Австриец, кој побегнал од нацистите за време на Втората светска војна, во својот тестамент најголемиот дел од своето богатство го оставил на селото кое го криело со години… Станува збор за Ерик Швам, кој починал на 90-годишна возраст, а жителите на Шамбон-сир-Линјон на југоистокот на Франција се изненадиле кога виделе …

Повеќе »

НЕМАЛО КОЈ ДА НАСЛЕДИ: Германка, на соседите, им оставила 6,2 милиони евра

Германката Ренате Ведел, по нејзината смрт, на своите соседи им оставила акции во вредност од 6,2 милиони евра. Тие исто така наследиле и вреден имот. Таа и нејзиниот сопруг Алфред живеле во област во централна Германија од 1975. година. Алфред, кој бил активен и успешен во бизнисот со акции (на …

Повеќе »