Tag Archives: наследник

(ФОТО) Се’ погласни се шушкањата за тоа кој ќе го замени Даниел Крег во улогата на Џејмс Бонд

РЕТКО изборот за некоја улога бил толку интензивно очекуван како што е случајот со Џејмс Бонд. Многумина мислат дека следниот таен агент 007 може да биде црнец или жена. Даниел Крег, повремениот и без волја Бонд, беше една нога надвор од смокингот речиси од моментот кога ја прифати работата во …

Повеќе »

(ВИДЕО) Отворено со Роберт Билбилов: „Кога во своето дете ќе си ги видиш сопствените мани, тоа истовремено и’ те нервира и те засмева!“

Роберт Билбилов 20 години е на музичката сцена и како композитор и како пејач. Не мислел да пее, ама „Тајните ангели” која некогаш беше хит, наместо да ја даде на пејачот за кого ја напишал, ја задржал за себе. Раде Врчаковски-Врчак, го наговорил за оваа работа и така од композитор, …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Наследникот на богатството на Гети го сменил полот и го покажал лузните

Наследникот на милијардерите и нафтените магнати од семејството Гети, објавил дека е трансродов маж, откако му била извршена операција за отстранување на градите, како дел од физичката транзиција. Манекенот Натс, кој е роден како жена, сподели фотографија на Инстаграм на која се гледаат лузните од операцијата и го документираше процесот …

Повеќе »

(ВИДЕО) ЕМОТИВНО – Ова е последната порака на Диего Марадона испратена на очувот на неговиот син

Аргентинската телевизија Америка објавила гласовна порака испратена од Диего Марадона неколку часа пред неговата смрт во средата на 25-ти ноември. Последното обраќање во животот на Марадона било на човек кој е во сериозна врска со неговата поранешна девојка Вероника Ојед. Таа е мајка на најмалото дете на Марадона, седумгодишниот Диего …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Синот на Роналдо е вистинско чудо во пионерите на Јувентус: 58. гола во 28. натпревари!

Крушата паѓа под круша па така истоименикот на Кристијано Роналдо, неговиот 10. годишен син успешно се докажува во помладите селекции на „Јувентус“... Кристијано Роналдо пред две години потпиша за Јувентус, а со него во фудбалската школа на „старата дама“ пристигна и неговиот син Кристиано Јуниор.   View this post on …

Повеќе »

(ФОТО) ДАНИЕЛ КРЕГ ПОВЕЌЕ НЕМА ДА БИДЕ БОНД: Се шушка дека ќе го замени овој ЗГОДЕН ГЛУМЕЦ – Холивуд го обожува!

Даниел Крег од 2015. година ја игра улогата на популарниот Џејмс Бон, но тој се откажа од неа. Така, британскиот актер потврди дека ќе ја игра улогата на Џејмс Бонд по петти и последен пат, а се уште не е решено кој ќе го замени. Во текот на изминатата година, …

Повеќе »

(ВИДЕО) Секој месец му давале враќи пари да изигрува ВОЛШЕБНИК а сега има ГОЛЕМ проблем!

Нов Зеланд си има свој волшебник, човек кој  веќе подолго време може да се видите  како „патролира“ и разговарате со луѓето. Мажот нема „никакви ментални пробнлеми“. Сосема е добро. Покрај тоа, тој заработува околу 10.000 долари годишно за оваа работа, што е доста солидно. Иан Брекенбери е роден пред скоро …

Повеќе »

КОЈ ЌЕ БИДЕ НАСЛЕДНИК НА ДАНИЕЛ КРЕГ: Новиот Бонд можеби ќе биде жена? Во „трката“ се и Хенри Кавил и Ричард Маден

Мистерија … Актерката со темни кожа Лашана Линч се споменува како најнеобичен кандидат за улогата на најпознатиот шпион на сите времиња, како и 20. нејзини колеги. Колку и да го сакавме маестралниот Даниел Крег во улогата на тајниот агент 007, знаевме дека во одреден момент тој ќе биде заменет со …

Повеќе »

ПОЧИНАЛ НАЈБОГАТИОТ НАСЛЕДНИК НА ФИЛМСКАТА ИНДУСТРИЈА: Глумецот починал во 36. година – ПРИЧИНАТА за смртта не е објавена!

Тој глумел и во серијалите „Розен“, како и во филмовите „Гас до даска“ и „Нинџа од Беверли Хилс“. Неговата баба е добро познатата филантропка, Барбара Дејвис, додека негов дедо беше Марвин Дејвис, поранешниот сопственик на 20th Century Fox. Актерот Џејсон Дејвис, најпознат по улогата на Мајки Блумберг, кој го „позајми“ …

Повеќе »