Tag Archives: наскоро

(ФОТО) Ова е Тојота која сите сакаат што побргу да ја видат на улиците

Освен драматичната надворешност, овој автомобил нуди и изненадување во кабината. Неговото име е Toyota H2 + Concept, а го потпишува Дејвид Галего. На кратко, тоа е предлог што би ја ставил Тојота во редовите на автомобилската егзотика, додека овој конкретен автомобил ќе се напојува со контрабаланс на електрични болиди, а …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) ШТО НИ ПОДГОТВИ АКТЕРТСКОТО ДУО: Наскоро нова серија со Никол Кидман и Хју Грант која многу ветува

Поминаа половина година откако ја слушнавме најавата за новата серија на HBO, која веднаш стана една од најочекуваните. Долго време, имаше натпис на страната IMDb – во пост-продукција, сепак, сега конечно имаме новости во форма на тизер, фотографии и очекуваниот датум на прикажување. Затоа, ако сакате да откриете што актерското …

Повеќе »

Жан Тод повторно за Шумахер: „Светот наскоро повторно ќе го види шампионот!“

Откако е во својот дом во Швајцарија нема скоро никакви инфрмации за неговата здравствена состојба, а сопругата Корина се грижи никој да не го наруши семејниот мир како и опоравувањето на нејзиниот сопруг, Михаел Шумахер. Легендарниот пилот од формула 1, Михаел Шумахер веќе подолго време се бори за живот и …

Повеќе »

(ВИДЕО) Погледнете го трејлерот за „Преспав“ и очекувајте го стартот на ТВ 24

Првата сезона на „Преспав“ ги освои македонските ТВ гледачи и одлична вест беше дека продуцентите се одлучиле и за втора сезона… Токму пред Нова Година започнува долгоочекуваната втора сезона од македонскиот ситком “Преспав”. Хит комедијата повеќе нема да се емитува на Телма, туку на ТВ 24. 26 декември, вторник е …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Наскоро најaмбициозната серија во македонската продукција – „Македонија“

Според најавите наскоро на една од македонските ТВ куќи ќе почне со емитување нова телевизиска серија. Станува збор за ТВ серијата „Македонија“, која според промотивното видео кое беше објавено на јутуб, има историска тематика но во исто време се испреплетува со настани од современото живеење. Инаку на оваа серија се …

Повеќе »

(ВИДЕО) Наскоро нова македонска ТВ серија: „Македонија“

Оваа есен би требало да ја прогласиме за историска, барем кога станува збор за македонските ТВ серии. По долга „апстиненција“ имаме многу мкедонски тв серии и сите се со разни тематики. И’ добро е што е така. Прво стартуваше „На терапија“, потоа се емитуваше „Фамилија Марковски“, сега на програмата е …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Високобуџетната руска серија „Кујна“ наскоро на ТВ 24

Духовито сценарио и забавни глумци се предуслов дека на снимањето на било која серија не недостасува смеа. По тој рецепт настанала и мегауспешната руска серија „Кујна“ која се фокусира на комични ситуации во измислениот француски ресторан „Клод Моне“ во Москва, а која наскоро ќе можеме да ја следиме на ТВ24. …

Повеќе »