Tag Archives: наркотици

(ФОТО) Ѕвездата на „Мелроуз плејс“ се „ослободила“ од наркотици и се свршила во 58. година: Доказ дека никогаш не е доцна и дека се’ се може!

Актерката Хедер Локлир се свршила на 58-годишна возраст со своето момче Крис Хајсер. Близок семеен пријател, на славната актерка, ја потврдил веста за свршувачката во магазинот „People“. Според него, парот бил верен уште од април, кога ја прославиле годишнината од нејзината трезвеност, после лекувањето од алкохолизам и зависност од дрога. …

Повеќе »

(ВИДЕО) Синот на Синан Сакиќ моли:„Пуштете ме од затвор да се простам од татко ми!“

Наследникот на Синан Сакиќ барал дозвола под полициска придружба да оди во болницата во Тузла и да го посети болниот татко, со кого со години не разговара. На Рашид му паднало тешко дека татко му во болницата во Тузла се бори за својот живот. Наследникот на пејачот, кој служи казна …

Повеќе »