Tag Archives: нарачки

Како функционира новата протеинска вакцина која ја нарача Хрватска

Веста за новата протеинска вакцина на француската компанија „Санофи“, која наскоро треба да пристигне во Хрватска, го разбуди интересот кај луѓето колку е ефективна и по што се разликува од достапните вакцини. „Нема генетски материјал, тоа не е т.н РНК вакцината ниту ДНК, туку чист протеин што влегува во нашето …

Повеќе »

(ВИДЕО) Tesla Cybertruck кампер е хит – 60.000.000 долари во нарачки

Голем број луѓе се пријавија да ја купат новата Tesla Cybertruckмодифицирана во кампер. Камперот Tesla Cybertruck ќе биде апсолутен хит, со мијалник, мини кујна, тоалет, туш, ТВ и две столици кои стануваат двоен кревет, плус има простор за две деца. Собраниот тим инженери работел со компанијата „Мунро и соработниците“, а …

Повеќе »

Избрани само 10. песни за „Макфест“: Повторно нарачки за пополнување на бројот на композиции!

Од вкупно 67 композиции пристигнати на Конкурсот за избор на композиции за Макфест 2019, Селекционата комисија на Фестивалот по три преслушувања одлучи да ги прими следните десет (10) композиции со работни наслови и автори: 01.ДОПИР НЕЖЕН – Роберто Поп-Димитров (м/т/а) 02.ОДИ СИ – Виктор Апостоловски(м/т/а) 03. ЖИВОТ БЕЗ ЉУБОВ – …

Повеќе »

Делумно избрани композициите за „Макфест 2018“: Сега следат нарачки!

Избрани се дел од композициите за годинешниот фестивал на забавна музика „Макфест“. Кирил Панајотов советник за јавни дејности во Општина Штип информира дека оваа година, наместо 30. ќе бидат изведени 32. композиции. „Годинава има 32. композиции кои ќе се натпреваруват во две полуфинални вечери. Веќе се завршени и’ сите технички …

Повеќе »