Tag Archives: направи сам

(ВИДЕО) КРЕАТИВНО – СНЕГУЛКИ ОД ХАРТИЈА НА 5. НАЧИНИ: Научете да направите најубави новогодишни украси!

Одвојте време да го украсите вашиот дом пред Нова година Сите правевме снегулки од хартија како деца, и покрај сите модерни новогодишни украси, тие сè уште се составен дел на овој празник. Иако веројатно се сеќавате како да направите едноставни снегулки од хартија, обидете се да научите како да направите …

Повеќе »

(ВИДЕО) Мислеле дека им е расипан штекерот па откриле скриен сеф!

Криењето вредни работи зад лажен штекер и не е нешто ново. YouTube дури има инструкции како да го направите тоа дома. Доколку ве интересира, проверете го видеото подолу… Две години, Дарен Стилс (45) и неговиот партнер во Велика Британија го набљудувале двојниот штекер под скалите и мислеле дека е штета …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Корпичка од макарони: Декорација на која многумина ќе ви завидуваат!

Особено ќе им се допадне на децата… Ако во здодеало велигденските јајца да ги држите во класична плетена корпа, тогаш овој проект на една домаќинка од интернет потполно ќе ве воодушеви. Ваква велигденска корпа сигурно не сте виделе, а претставува вистинско мало ремек-дело. Не плашете се да се обидете, бидејќи …

Повеќе »

(ФОТО) Направи сам: Печка која го грее целиот дом, а чини помалку од 100. евра!

Ручек може да се зготви со само една корпичка суви гранки! Ѕвонко и Ивана Ракариќ од селото Раковац близу Нови Сад, самите направиле печка на која го греат својот дом, т.н. „ракетна печка”! Направена е од цигли, песок, глина и земја, а ги чинела помалку од 100. евра. Печката изгледа …

Повеќе »

(ВИДЕО) „Квадрат“ со нови идеи и совети за вашиот дом – недела, 11:30 на ТВ Алфа

Во недела во 11:30, во продукција на „Кат Медиа“,на ТВ АЛФА можете да проследите нова епизода од КВАДРАТ – емисија за урбаното живеење. И низ најновата епизода ќе ве води Ана Николовска. Во најновото издание на „КВАДРАТ“ – инспирација, совет, идеја, тренд се’ што во треба за уредување на домот …

Повеќе »