Tag Archives: напад

(ФОТО) Тажни фотки од некогаш славната убавица: Призорот од затвор открива во колку лоша состојба е!

Хедер Локлир последните години се бори со зависност, а судејќи според најновите вести не и оди најдобро… Само што неодамна излегла од затвор и психијатриска установа, американската глумица Хедер Локлир, повторно се нашла во истите проблеми. Поради сомнение за предозирање повторно е хоспитализирана.TMZ пренесува дека завршила во болница за да …

Повеќе »

(ВИДЕО) Глупав турист го допирал лавот по грб, но наскоро…

На примерот на овој турист можеме да научиме зошто допирањето диви животни е многу лоша одлука… Еден турист за време на сафари во Јужна Африка помислил дека е добра идеја да ја извади раката од прозорецот и да го помилува лавот по грб.Проблемот е во тоа што тоа на лавот …

Повеќе »

(ВИДЕО) Позната пејачка нападната на концерт, никој не знае како е…

Фановите и понатаму се загрижени за Лана дек Реј на која после концертот буквално, се фрлил еден маж од бината… Видео снимката која се појавила на интернет наводно ја прикажува Лана дел Реј после концертот во Белгија, која минува под бината, додека од оградата со сета сила на неа се …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Започна: Западните сили ја нападнаа Сирија, експлозии го тресат Дамаск, Трамп и се обратил на нацијата, Русите бесни…

Американските, британските и француските сили со воздушни напади ја погодија Сирија, рано утрово, како одговор на нападот со хемиското оружје ви кое минатата недела во сирискиот град Дума се убиени десетици луѓе, додека Русија порачала дека нападот нема да мине без последици… Американскиот претседател Доналд Трамп, доцна вечерата, во петокот, …

Повеќе »

(ФОТО) Ѕвездата на „Беверли Хилс“ доживеала нервен слом: Поради агресивното однесување морала да реагира и’ полицијата!

„Агресивна е и опасна“, рекол некој од семејната куќа на актерката во Лос Ангелес на полицијата. Тори Спелинг (44) во четвртокот на 1 март доживеала нервен слом. Полицијата се задржала неколку часови во нејзината семејна куќа. Не е познато кој повикал полиција. Поранешната ѕвезда на „Беверли хилс 90120“, ден порано …

Повеќе »

(ФОТО) Хедер Локлир завршила во затвор: Ѕвездата на „Династија“ нападнала полицајци!

Ѕвездата на Тв серите „Династија“ и „Мелороуз Плејс“, 56. годишната Хедер Локлир е уапсена поради семејно насилство и напад на полицаец. Според медиумските написи полицајците биле повикани во неделата навечер во калифорнискиот дом на глумицата Хедер Локлир откако нејзиниот брат, влегувајќи во домот, ја затекнал сестра си во физичка пресметка …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) „Еден на Еден“ во недела:„Некст Тајм“ за нападот со палки, а Сара Мејс зборува за плодните денови

Сара Мејс и момците од „Некст Тајм“, Стефан и Мартин се гости во најновото издание на „Еден на Еден“. Ве очекува многу забава, смеење и пеење во најгледаното ток-шоу во Македонија. Момците од „Некст Тајм“ раскажуваат како во почетоците на нивните кариери биле нападнати од нервозни „батки“ со палки, зборуваат …

Повеќе »

(ВИДЕО) Џиновски ајкули нападнале подморница: Истражувачите „се заледиле“кога виделе колку ги има!

Можеби звучи неверојатно или како дејствие на некој холивудски филм но истражувачите во подморницата „Блу планет 2“ навистина искусиле како е да бидеш окружен со многу џиновски ајкули, кои не биле ниту малку среќни што ги гледаат. На длабочина од 750. метри истражувачката подморница следела леш од кит кој некое …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Морничави сведоштва на жртвите на терористичкиот напад во Лондон: Видов жена на која што огнот и’ ја запали кожата на нозете

Лондонската полиција и натаму е во потрага по бомбашот кој што сакал да ја разнесе станицата од подземната железница во британскиот главен град и според некои информации, тој е вооружен и можеби зад себе оставил и други експлозивни направи. Still unclear but very scary – extremely heavy armed police presence …

Повеќе »