Tag Archives: наоми кембел

(ФОТО) Наоми Кембел со топлес фотка на насловна на „GQ” го открила новото момче

Прекрасниот супер модел и британскиот рапер последните неколку седмици беа во центарот на вниманието, поради гласини за тоа дека се во љубовна врска, но сега тие ја потврдиле врската како што им прилега. #skepta x #naomicampbell posed w/ #MAIN for GQ @skeptagram @britishgq @iamnaomicampbell A post shared by Latchenko 🌍 …

Повеќе »

(ФОТО) Холивудски ѕвезди кои Божик слават како и во Македонија!

Некои од најпознатите холивудски ѕвезди Божик слават утре. Додека едни се родени во православни семејства, други слават бидејќи ја земале верата на своите партнери. Ким Кардашијан. Старлетатата е родена во Лос Анџелес, но по потекло е од Ерменија. Имено, таа е четврта генерација иселеници од Ерменија, а нејзините претци живееле …

Повеќе »

„Црната пантера“ во придружба на мајка и која изгледа како „постара сестра“

Сега знаеме од кого Наоми ги наследила добрите гени. Сите кои нешто значат во модата синоќа биле во Лондон на доделувањето на наградата Fashion. На црвениот тепих во Ројал Алберт Хол прошетале бројни познати фаци, но најмногу внимание привлекла Наоми Кембел и тоа поради својата интересна придружба. 47. годишната „Црна …

Повеќе »

(ВИДЕО) После 27. години се појавиле досега невидени снимки од култниот видеоспот „Freedom” на Џорџ Мајкл

Обожавателите сè уште со нетрпение ја исчекуваат долгонајавената премиера на биографскиот документарен филм, на кој сè до својата изненадна смрт работеше легендарниот Џорџ Мајкл. Со цел да ги наградат за чекањето и верноста, авторите на документарецот објавиле и одамна снимени сцени од култниот видеоспот „Freedom”, кој за првпат ќе излезат …

Повеќе »

(ФОТО) Огномет на убавина: По пистата прошетале Синфи, Клаудија, Наоми…

Пет вистински супермодели блеснале на ревијата на Версаче на Модната недела во илано…Кралиците на модните писти изгледале спектакуларно како и во 90.ттите… Кога во полутемнина се појавиле нивните силуети публиката знаела дека се подготвува нешто спектакуларно. А штом светлата биле запалени сите останале без здив.

Повеќе »