Tag Archives: наоми кембел

(ВИДЕО) Црната пантера воодушевила со луксузната вила на плажа во Кенија

Манекенката се вљубила во Малинда во 1999. година, а веќе со години доаѓа да ги „наполни батериите“. Еден од највлијателните модели на сите времиња, Наоми Кембел, ужива во прекрасен имот во Кенија повеќе од 20. години, а сега ја покажала и внатрешноста на вилата. Следбениците на социјалните мрежи и рекле …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Наоми Кембел, Џаред Лето други големи ѕвезди позираат голи – имаат една цел!

АКТЕРОТ Џаред Лето е еден од последните во низата познати личности кои позираат целосно голи или во долна облека за да ги охрабрат обожавателите да одат на гласање. „Не заборавајте да гласате“, напиша Лето под фотографијата. View this post on Instagram Happy hump day P.S. Don’t forget to vote 🗳 …

Повеќе »

(ФОТО) КОГА ПОВЕЌЕ НЕМА ЉУБОВ…Рускиот бизнисмен ја тужи Наоми Кембел и од неа си ги бара милионите

Рускиот милијардер Владислав Доронин ја тужел неговата поранешна придружничка, манекенката Наоми Кембел, бидејќи, како што вели, таа не му ги вратила милионите што му ги должела. Двојката помина пет години во врска, од 2008. до 2013. година, а во тој период Доронин му позајми на познатиот супермодел поголема сума пари, …

Повеќе »

(ФОТО) Наоми Кембел подготена за коронавирусот: Се „опремила“ со превентива за да ја крене свеста за подмолниот вирус!

Луѓето ширум светот ги следат препораките за заштита од коронавирусот и набавуваат маски, очила, некои дури и заштитни костуми… Една од оние кои сериозно го сфаќаат коронавирусот е супермоделот Наоми Кембел која на нејзиниот профил на Инстаграм споделила неколку фотографии за неопходната заштита од овој подмолен вирус. Таа на аеродромот …

Повеќе »

(ВИДЕО) Наоми Кембел како од шега крева тегови од 50. килограми!

Само да ве потсетиме дека манекенката има 49. години! Манекенката Наоми Кембел владеела со модната сцена со децении, а сега на својот Инстаграм профил споделила ново видео од теретана каде можеме да ја видиме како прави „deadlift“ вежба со тегови кои тежат дури 47. килограми! Хеланке и топот се главен …

Повеќе »

(ВИДЕО) Милијардерот педофил се дружел со Наоми Кембел: Не нејзина забава донел „сексуална робинка!“

Наоми Кембел проговорила за дружењето со Џефри Епстајн, милијардерот педофил кој неодамна се убил во затворска ќелија… На луксузната прослава на 31. роденден на супермоделот Епстајн бил забележан на една фотографија, а со него на забавата била и неговата тогашна сексуална робинка, Вирџинија Робертс. Кембел одлучила да проговори за познанството …

Повеќе »

(ФОТО) Овие холивудски ѕвезди Божик слават утре како и ние во Македонија!

Некои од најпознатите холивудски ѕвезди Божик слават утре. Додека едни се родени во православни семејства, други слават бидејќи ја земале верата на своите партнери. Ким Кардашијан. Старлетатата е родена во Лос Анџелес, но по потекло е од Ерменија. Имено, таа е четврта генерација иселеници од Ерменија, а нејзините претци живееле …

Повеќе »

(ФОТО Славната манекенка ја губи косата и носи перики а сега открила како изгледа без нив!

Наоми Кембел уште минатата година во едно интервју открила дека во текот на годината се соочила со опаѓање на косата поради што сега мора да носи перики. Легендарната убавица во модните кругови позната и како Црна пантера, минатата година проговорила за големиот проблем со кој се сретнала откако поради природата …

Повеќе »

(ФОТО) Најпознатиот супермодел го очекува првото дете: Во петтата деценија ужива во блажената состојба!

Моделот и раперот ја озваничиле нивната врска пред половина година со насловната страна на престижниот британски магазин на кој позирале само во долна облека… Супермодел Наоми Кемпбел е бремена во 48-тата година. Светските медиуми „брујат“ за фактот дека познатиот модел останал бремена во петтата деценија од животот и се чувствува …

Повеќе »