Tag Archives: најздрав

ХРАНЛИВИ НАМИРНИЦИ – Изберете една од шесте најздрави опции за појадок

Појадокот се смета за најважен оброк во денот. По добар ноќен сон и пост, на вашето тело му требаат хранливи материи и енергија што му се потребни за да функционира во текот на денот. Здравиот појадок може да ви помогне да избегнете грицки пред ручек, како и да ја подобрите …

Повеќе »

Ова е НАЈЗДРАВИОТ ПРИРОДЕН ПРОИЗВОД а волку смеете да го внесете дневно

Медот од дамнина се смета за еден од најздравите природни производи за организмот, но не треба да се претерува, советуваат експертите. Ангела Лемонд, нутриционист за „Womens Health“, вели дека не е потребно да се претерува со конзумирањето на мед, бидејќи освен што е здрав за нашето тело, содржи и многу …

Повеќе »

Овој град е прогласен за НАЈЗДРАВ на светот

Ако се согледаат загадувањето на воздухот и очекуваниот животен век, но и влијанието на пандемијата, изборот на најздравиот град во светот е малку изненадувачки. На креаторите на страницата money.co.uk имале за задача да спроведат студија на оваа тема – најздравиот град во светот. Секако, земен е во предвид факторот што …

Повеќе »

(ФОТО) „АБЦ“: Овој напиток е светски хит!

Нутриционистите ширум светот пропагираат различни начини за одржување на витоста и виталноста.А, сега,како поптполн хит се појавил еден напиток наречен „АБЦ сок“. Овој напиток е всушност цеден сок од јаболки, цвекло и моркови (apple, beetroot, carrot – така го добил името). Станува збор за јак детокс, комбинација на два зеленчуци …

Повеќе »

(ФОТО) „АБЦ“: Овој напиток е светски хит!

Нутриционистите ширум светот пропагираат различни начини за одржување на витоста и виталноста.А, сега,како поптполн хит се појавил еден напиток наречен „АБЦ сок“. Овој напиток е всушност цеден сок од јаболки, цвекло и моркови (apple, beetroot, carrot – така го добил името). Станува збор за јак детокс, комбинација на два зеленчуци …

Повеќе »