Tag Archives: најубаво

(ФОТО) ИМА СВОЈ ШАРМ – Питорескно селце кое важи за едно од најубавите на Островот

Во 19 век, еден уметник го прогласил за најубаво село во Англија, а Бибури сè уште ги воодушевува сите што го посетуваат. Илјадници туристи доаѓаат во ова село секоја година Бибури е село во Глостершир, Англија. Сместено е на реката Колн, притока на Темза. Но, она што го прави особено …

Повеќе »

(ВИДЕО) Нешто поубаво не сте виделе: Девојка прави невозможни нешта на велосипед во движење!

Девојка на маунтбајк ги покажува сите возможни вежби кои можат да се замислат…па и повеке од тоа…и тоа на велосипед во движење. Каква елеганција, умешност, стабилност, го вози веосипедот на две, на едно тркало, во правилна и обратна положба…Едноставно фантастично… Погледнете го видеото кое сигурно ќе ви го разубави денот. …

Повеќе »

(ФОТО) Профилот на најубавото девојче на светот преплавено со коментари кои навистина не е пријатно да се читаат

„Најубавото девојче на светот“ како што новинарите ја нарекле Анастасија Кнјазева пред неколку години, е се’ попопуларна на Инстаграм, а освен лајкови, нејзините фотографии се исполнети со стотина илјади коментари од кои некои се непријатни за читање. Друзья! Не забывайте про наш конкурс! Подробности смотрите в предыдущих постах. Свитер из …

Повеќе »