Tag Archives: најубаво облечени

(ФОТО) „Вог“ ги избрал 5-те најдобро облечени жени во 2020 година!?

Крајот на годината е времето кога направиме преглед и погледнуваме наназад на сработеното во претходниот период. Така магазинот „Вог“ решил да ги прогласи 5-те најдобро облечени жени во 2020. година. Оваа година, мора да речеме, дека беше поразлична од сите други. Сите големи настани беа откажани, а славните дами немаа …

Повеќе »

(ФОТО) Ѕвездите на црвениот килим на Оскарите

Филмските и музичките ѕвезди со своето пристигнување на црвениот килим на 90. доделување на наградите Оскар. Салма Хајек, Џејн Фонда, Џина Родригез го најавија главното доделување на награди… Модните критичари го пофалија изборот на фустан на Џенифер Гарнер, Никол Кидман, Џенифер Лоренс, Гал Гадот… Актерката Рита Морено дојде облечена во …

Повеќе »