Tag Archives: најскапа

(ФОТО) Серијата „Круна“ на Нетфликс важи за најскапа до сега

Официјално е објавен нов трејлер за серијата „Круната“ на Нетфликс, а според првите реакции, фановите се повеќе од воодушевени. Американските медиуми наведуваат дека ова е најскапата серија што овој стриминг гигант ја има направено досега. Серијата ја следи приказната за кралицата Елизабета Втора во нејзините млади денови, а прикажани се …

Повеќе »

Серијата „Господар на прстените“ ќе биде наскапа во историјата

Наскоро почнува снимњето на серијата по мотивите на делото на Џ.Р.Р. Толкин, авторот на „Господар на прстените“ а на неа ќе бидат вложени огромни пари. За снимање на ова остварување ќе биде потрошено дури милијарда долари. Оваа серија ќе биде најскапа во историјата и ќе ја надмине серијата „Круна“ која …

Повеќе »

(ФОТО) Новата серија на Рис Витерспун и Џенифер Анистон ќе чини 240. милиони долари

Откако нејзината серија „Малечки лаги“ постигнала невиден успех, Рис Витерспун не застанува. Овојпат се одлучила на нов проект во кој повторно и самата ќе глуми но овојпат со Џенифер Анистон. Приказната за две новинарки и ја продала на Apple TV за најголем износ во историјата, а челниците на таа куќа …

Повеќе »