Tag Archives: најсекси маж

(ФОТО) КРИС Еванс (41) има нова љубов во животот. Имено, тој повеќе од една година е во врска со португалската актерка Алба Баптиста

Тие се вљубени и Крис никогаш не бил посреќен. Неговото семејство и пријателите ја обожаваат – изјавил за People извор близок на актерот. Алба (25) глумеше во филмот „Mrs. Harris Goes to Paris“, а минатата година ја доби наградата Shooting Star на Берлинскиот филмски фестивал. Оваа недела, Еванс беше прогласен …

Повеќе »

(ФОТО) Тој е најсексапилен маж на светот: „Мајка ми ќе биде среќна“

Американскиот магазин „People“ неодамна спроведе анкета во врска со машката убавина. Верните читателки, но и читатели ја дале својата пресуда, па актерот Крис Еванс го прогласиле за најсексапилен маж на светот. Во интервју за споменатиот магазин, Еванс истакнал дека не се надевал на ова признание, но, откако веќе го доби, …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Тој е прогласен за најсекси ќелав маж на светот: Луѓето на интернет не се согласуваат!

Принцот Вилијам е прогласен за најсекси ќелав маж на светот. Да, добро прочитавте, сега се доделува и таа титула. И луѓето на Интернет не се задоволни од победникот. Вилијам ја добил титулата според изборот на таблоидот „ The Sun“, кој се водел од следната логика во тоа истражувањето – тие …

Повеќе »

(ФОТО) Според магазинот People: Ова е најсекси мажот на светот за 2020!

Мајкл Б. Јордан е најсекси маж на светот, барем ако се консултира списанието „People“ и нивниот годишен избор. Триесет и тригодишниот актер, најпознат по улогите во „Крид“ и „Црн пантер“, синоќа во шоуто на Џими Кимел беше прогласен за годинешен победник. За да ја зголеми неизвесноста и да го намали …

Повеќе »

(ФОТО) Magazin People: Ова е најсекси маж во 2019. година

Талентираниот американски пејач и глумец, Џон Леџенд, според изборот на магазинот People е најсекси маж во 2019. година, но како што самиот вели, не е сигурен дали со таа ласкава титула ќе успее да живее. Леџенд е во среќен брак со манекенката Криси Тајген со која има две деца и …

Повеќе »

(ФОТО) Погледнете кој ја освоил титулата за најсекси маж на годината!

Традиција на американскиот магазин People е прогласувањето на најсекси маж на годината кој ја краси нивната насловна страна. Изминатите години, за најсекси мажи се прогласени Блејк Шелтон, Двејн Џонсон, Дејвид Бекам и многу други, а оваа година носител на ласкавата титула е глумецот Идрис Елба. Успешниот глумец Идрис Елба, американскиот …

Повеќе »

(ФОТО) Дечкото на Гвен Стефани е најсексипилниот маж на светот

Ласкавата титула на најсексипилен маж на светот оваа година според изборот на читателите на „Пипл“ ја понел американскиот глумец, кантри пејач и музички продуцент Блејк Шелтон. „Цел живот бев грд, но ако можам да бидам секси макар на една година – со задоволство ја прифаќам титулата“ изјавил 41. годишниот пејач. …

Повеќе »