Tag Archives: најгледана

(ФОТО) Серија која ги урна рекордите на гледаност во Турција – „Животот е убав“ – нова приказна на Dizi!

Конечно можете да ја гледате серијата која ги урна рекордите на гледаност во Турција. Серијата со мегапопуларните турски ѕвезди АлгиЕке, ЕкинМертДајмаз, БуракЧелик и ОјкуЧеликдонесува навидум едноставна приказна. Двајца браќа од градот се заљубуваат во иста жена кога ќе пристигнат во село на брегот на Егејското Море. Саваш и Бариш, бегаат …

Повеќе »

(ВИДЕО) Ова е и’ ОФИЦИЈАЛНО најнасилната серија на малите екрани

„Бандите на Лондон“ привлекоа 2,23 милиони гледачи, а таа беше оценета како најнасилна поради ужасните сцени на тортура. „Gangs of London“ е нова серија која ја надмина „Game of Thrones“ кога станува збор за бројот на насилни смртни случаи во текот на првата сезона. Новата криминална драма „Бандите на Лондон“, …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Високобуџетната руска серија „Кујна“ наскоро на ТВ 24

Духовито сценарио и забавни глумци се предуслов дека на снимањето на било која серија не недостасува смеа. По тој рецепт настанала и мегауспешната руска серија „Кујна“ која се фокусира на комични ситуации во измислениот француски ресторан „Клод Моне“ во Москва, а која наскоро ќе можеме да ја следиме на ТВ24. …

Повеќе »