Tag Archives: најдобри

Ова се 3. најдобри заводници во хороскопот!

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… Терезијата важи за неодолив знак затоа што ќе стори сé за да заведе припадничка на понежниот пол, но… Лав Вистински предатор меѓу знаците. Додворувањето е директно, гламурозно и со …

Повеќе »

Овие хороскопски знаци несомнено се најдобри љубовници

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… Одличниот секс често е резултат на природна компатибилност со вашиот сексуален партнер, но се чини дека одредени астролошки знаци имаат дар за задоволство. Кои хороскопски знаци се најдобри во …

Повеќе »

(ВИДЕО) Новак искрено за проблемите: „Не спиеш, неподнослив си…, сето тоа ‘торнадо’ во тебе…“

Новак Ѓоковиќ уште како дете исткнувал дека неговиот пример е Пит Сампрас, а на 33-годишна возраст доживеа да биде рамноправен со него. Српскиот тенисер ќе ја заврши шестата календарска година како прв во светот, што го изедначува со легендарниот Американец. Тоа било причина за разговорот помеѓу двајца одлични играчи, во …

Повеќе »

ЕНТОНИ ХОПКИНС, ЏОРЏ КЛУНИ, РАЈАН РЕЈНОЛДС, РАСЕЛ КРОУ…7. легендарни глумци ги откриле најдобрите совети кои ги добиле во животот: „Не сфаќајте се себе толку сериозно!“

Погледнете што научиле… Двејн Џонсон „Кога имав 15 години, слушнав дека е фино да се биде важен, но поважно е да се биде фин. Сите на кои им се восхитував беа луѓе како Харисон Форд или професионални спортисти. Тие беа славни и мислев, ако успеам ќе бидам славен. Секогаш ќе …

Повеќе »

ŠKODA KODIAQ, OCTAVIA SCOUT и SUPERB – Најдобри возила со погон на сите тркала

Трикратен успех за ŠKODA во овогодинешниот избор за најдобриавтомобилисо погон на сите тркала. Читателите на германското списание за автомобили Auto Bild Allrad доделија повеќекратни награди на ŠKODA, со што ја продолжија серијата назначителни успеси за чешкиот бренд. ŠKODASUPERB 4×4 по десетти пат ги освојувамногу посакуваните ловорики, оваа година како најдобро …

Повеќе »

Најлесно да се засакаат овие четири хороскопски знаци

Колку и емоциите и љубовта би требало да бидат едноставни, сите знаеме дека не е така. Сепак, не се сите луѓе исти, а некои се навистина покомплицирани од другите. Лицата родени во следните четири хороскопски знаци е докажано дека се најлесните да ги засакате. Бик Убаво е да се биде …

Повеќе »

Каде сте вие или вашиот партнер: Кој знак во Зодијакот е најдобар а кој најлош во сексот?

И’ додека некој може да се пофали со извонредна вештина во кревет, за другите овој аспект на животот не е посилна страна. Топ листа на најдобрите знаци во сексот: 1. Терезија Луѓето родени во овој знак едноставно сакаат да им угодуваат на другите. Многу се сексуални и во состојб на …

Повеќе »

Надал и Федерер без проблеми во осминафиналето на Мастерсот во Шангај

Двајцата прворангирани тенисери на Мастерсот во Шангај, Рафаел Надал (носител број 1) и Роџер Федерер (носител број 2) без поголеми проблеми се пласираа во четвртфиналето. Надал со 2:0 во сетови (6:3 и 6:1) го победи Фабио Фоњини, а Федерер против квалификантот Александр Долгополов одигра два гема повеќе и постигна победа …

Повеќе »

(ВИДЕО) Во пресрет на есента National Geographic Travel ги одбра најдобрите патувања за оваа 2017 година

National Geographic и оваа година составиле листа од најдобрите есенски патувања за 2017. година. Каналот National Geographic Travel на својата веб страна објави кусо слајдшоу за најдобрите есенски патувања во 2017 година. Овој канал им овозможува на своите гледачи да се запознаат со многу различни места низ светот, култура, традиција, …

Повеќе »